Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Jerzy Chodkiewicz
(Od 2 maja 2013 r.)

Kulturystykę zaczął ćwiczyć w 1961 roku w klubie „Ursus”, następnie w warszawskiej„ Syrence”, a po kilku latach w „Błyskawicy”, w barwach której rywalizował w pierwszych w Polsce zawodach w trójboju siłowym. Startował w klubowych mistrzostwach siłaczy. W roku 1968 zdobył tytuł „Mistrza Siły”.

W latach 80 - tych kierował Zakładową Komisją Związku Zawodowego „Solidarność” skupiającą pracowników filmu. Był redaktorem naczelnym biuletynu „Kopia” – organu Krajowej Komisji Pracowników Filmu. Pracował m.in. w Ministerstwie Finansów. W stanie wojennym jeździł taksówką, następnie prowadził Dyskusyjny Klub Filmowy „DESSA”, kierował Stowarzyszeniem Filmowym „TESS”. Był prezesem zarządu Towarzystwa Polska – Chiny oraz sekretarzem Izby Gospodarczej Polska – Chiny.

W siłowni ćwiczył rekreacyjnie do 1989 roku. W latach 1988 - 1992 aktywnie udzielał się w Centralnej Komisji Kulturystyki Rady Głównej Zrzeszenia LZS. Obecnie jest na emeryturze i ćwiczy w domu.


[wróć do listy użytkowników]

<< 1 z 2 >>