Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Aleksander Golowihin
(Od 13 kwietnia 2013 r.)

Z kulturystyką zetknął się w latach 60 – tych, czytając „Sport dla Wszystkich” i książki Stanisława Zakrzewskiego. Po kilku latach intensywnych treningów startował w ogólnorosyjskich zawodach. Stał się prężnym propagatorem i organizatorem kulturystyki w swoim mieście. W roku 1989 wraz ze swoją drużyną został zaproszony przez Centralną Komisje Kulturystyki RG LZS i startował w międzynarodowych mistrzostwach LZS w Nałęczowie.
Od 7 lat jest na emeryturze, ćwiczy... [więcej]


Piotr Sławuta
(Od 14 kwietnia 2013 r.)

Doktor hab. nauk weterynaryjnych, pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu; jest cenionym i znanym lekarzem zwierząt. Autor wielu opracowań naukowych i artykułów z zakresu weterynarii.

Od wielu lat po pracy systematycznie uprawia rekreacyjny sport: biega, gimnastykuje się, boksuje, walczy szablą polską i kataną, zmaga się z ciężarami. Pisze ciekawe artykuły na te tematy, zachęcając młodzież do dbania o ciało i zdrowie na... [więcej]


Jerzy Chodkiewicz
(Od 2 maja 2013 r.)

Kulturystykę zaczął ćwiczyć w 1961 roku w klubie „Ursus”, następnie w warszawskiej„ Syrence”, a po kilku latach w „Błyskawicy”, w barwach której rywalizował w pierwszych w Polsce zawodach w trójboju siłowym. Startował w klubowych mistrzostwach siłaczy. W roku 1968 zdobył tytuł „Mistrza Siły”.

W latach 80 - tych kierował Zakładową Komisją Związku Zawodowego „Solidarność” skupiającą pracowników filmu. Był redaktorem naczelnym biuletynu „Kopia” – organu Krajowej... [więcej]


Jerzy Pachocki
(Od 5 maja 2013 r.)

Magister inż. Jerzy Pachocki (dla kolegów "Sarmata") wśród kulturystów lat 1960 - 1965 wyróżniał się proporcjonalnie umięśnioną sylwetką oraz wyjątkową sprawnością fizyczną. Z powodzeniem uprawiał kulturystykę, lekkoatletykę, kolarstwo, wioślarstwo i podnoszenie ciężarów. Był bardzo popularny w środowisku kulturystów. Pewnego dnia jego sportowe możliwości i ambicje nagle przekreślił wypadek, stał się inwalidą bez nadziei, że jeszcze kiedykolwiek będzie w stanie uprawiać sport. A jednak pokonał samego siebie... [więcej]


Grzegorz Korzeb
(Od 21 stycznia 2014 r.)

Wykształcenie ekonomicznie, zainteresowania: muzyka lat 60 i 70-tych, nowe technologie, informatyka, podróże , literatura i ćwiczenia o charakterze rehabilitacyjnym - usprawniające cechy motoryczne człowieka.

Przez kilka lat był administratorem strony internetowej poświęconej informacjom z dziedziny marketingu mobilnego. Następnie pracował w „Antyradiu” zajmując się badaniem rynku reklamy radiowej. Obecnie pracuje w firmie zajmującej się outsourcingiem usług księgowo-kadrowych Swoją wiedzą z zakresu informatyki wspomaga funkcjonowanie JWIP.PL


Halina Kunicka
(Od 15 czerwca 2014 r.)

Magister wychowania fizycznego (ur.1971 r.). Pod koniec lat 80 –tych , reprezentując Ludowe Zespoły Sportowe odnosiła sukcesy w zawodach kulturystycznych: mistrzostwach Polski, LZS, zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych (m.in. w Rosji). W późniejszych latach startowała w mistrzostwach Europy i Świata w kulturystyce, zdobywając medale, w tym – złote w roku 1998 i 2002. Jest trenerką, sędziną klasy międzynarodowej w kulturystyce.
W Gorzowie Wielkopolskim prowadzi własny ośrodek „Body... [więcej]


Stefan Polis
(Od 16 czerwca 2014 r.)

Technik, wieloletni pracownik Huty Częstochowa. Obecnie na emeryturze. Sportową przygodę ze sportem zaczął od gimnastyki i akrobatyki, a od 1958 roku zajmuję się kulturystką. W pierwszych swoich ogólnopolskich zawodach w Warszawie (1958 r.) zajął VI miejsce. Przez następne lata zawsze był w czołówce krajowych kulturystów. Stawał na podium dla medalistów m.in. w mistrzostwach w Sopocie, w 1968 roku ( w kat. do 173 cm wzrostu) zajął II... [więcej]


Walerij Koreskow
(Od 20 stycznia 2015 r.)

Urodził się w 1941 roku na Białorusi. Od 1946 roku mieszka w Wilnie.
W 1957roku kupił książkę „Ćwiczenia z hantlami’ Borysa Pustoweita i od niej zrodziła się jego pasja do kulturystyki. Ćwiczy dla wllasnej przyjemności przez całe życie. Zdobywał wiedzę z zakresu ćwiczeń siłowych, jednocześnie stawał się jej propagatorem i organizatorem na Litwie. W 1966 roku napisał reportaż z pierwszych litewskich zawodów dla gazety „Wieczorne... [więcej]
<< 1 z 2 >>