Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Stefan Polis
(Od 16 czerwca 2014 r.)

Technik, wieloletni pracownik Huty Częstochowa. Obecnie na emeryturze. Sportową przygodę ze sportem zaczął od gimnastyki i akrobatyki, a od 1958 roku zajmuję się kulturystką. W pierwszych swoich ogólnopolskich zawodach w Warszawie (1958 r.) zajął VI miejsce. Przez następne lata zawsze był w czołówce krajowych kulturystów. Stawał na podium dla medalistów m.in. w mistrzostwach w Sopocie, w 1968 roku ( w kat. do 173 cm wzrostu) zajął II miejsce, rok później zdobył tytuł mistrza. Odniósł również sukcesy w wielu ogólnopolskich zawodach, w tym w zlotach kulturystów w Radomiu.
Po zakończeniu kariery zawodniczej aktywnie działał w Komisji Kulturystyki TKKF oraz Centralnej Komisji Kulturystyki LZS. Kilka kadencji był członkiem Zarządu Polskiego Związku Kulturystyki oraz we władzach samorządowych Częstochowy.
Jest sędzią klasy międzynarodowej, instruktorem w kulturystyce,, oraz dyplomowanym instruktorem w podnoszeniu ciężarów i gimnastyce akrobatycznej. Przez ponad 25 lat prowadził zajęcia w swoim ośrodku „Samson”. Obecnie ćwiczy w domu.[wróć do listy użytkowników]

<< 1 z 2 >>