Jan Włodarek

Kulturystyka dla wytrwałych

Jan Włodarek - Kulturystyka i nie tylko, dla każdego - dołącz do nas!
O NAS

Jesteśmy entuzjastami ćwiczeń siłowych, a w szczególności kulturystycznych, uprawiamy je dla zdrowia, sprawności fizycznej, ładnej sylwetki Wśród nas jest także kobieta i pewnie będzie ich więcej. Jesteśmy w różnym wieku. Starzy - to życiowo doświadczone wygi, byli czołowi zawodnicy, instruktorzy, organizatorzy, sędziowie, czyli pionierzy polskiej kulturystyki.

Młodzi zaś, to rozumiejący, że kulturystyka jest z jednej strony podbudową zdrowia, z drugiej zaś przygotowaniem fizycznym i psychicznym do dorosłego życia, kariery zawodowej, ewentualnie do uprawiania innych dyscyplin sportowych.

Wszystkich łączy nas to, że ćwiczymy i interesujemy się wszystkim tym, co wiąże się z kulturystyką. Większość z nas to fachowcy w nauczaniu kulturystyki, bardzo dobrze znamy historię polskiej kulturystyki, metodykę treningu i praktyczne jej stosowanie, od lat 60 -tych. Pogłębiamy swoją wiedzę w dziedzinach pomocnych do zrozumienia, jak zdrowo i efektywnie ćwiczyć.

I co najważniejsze, jesteśmy zwolennikami kulturystyki nieskażonej środkami dopingującymi, tak ostatnio modnymi w środowisku atletów. Szczególnie akcentujemy to, że regularne ćwiczenia i ich efekty nie są dla nas głównym celem, lecz tylko elementem stylu zdrowego życia. Swoje ambicje realizujemy w nauce i pracy zawodowej. Każdy z nas ma wysokie umiejętności zawodowe, a większość sukcesy w pracy.

A oto poniżej krótkie o nas notki biograficzne:


Aleksander Golowihin
(Od 13 kwietnia 2013 r.)

Z kulturystyką zetknął się w latach 60 – tych, czytając „Sport dla Wszystkich” i książki Stanisława Zakrzewskiego. Po kilku latach intensywnych treningów startował w ogólnorosyjskich zawodach. Stał się prężnym propagatorem i organizatorem kulturystyki w swoim mieście. W roku 1989 wraz ze swoją drużyną został zaproszony przez Centralną Komisje Kulturystyki RG LZS i startował w międzynarodowych mistrzostwach LZS w Nałęczowie.
Od 7 lat jest na emeryturze, ćwiczy dla zdrowia. Raz w tygodniu odwiedza siłownię. W pozostałe dni ćwiczy w domu hantlami wg. systemu Iwana Lebiediewa – ucznia dr Krajewskiego. Każde ćwiczenie wykonuje po 100 powtórzeń. W lecie mieszka w domu letniskowym nad brzegiem Wołgi.
Jesienią pomaga organizować w Togliatti miejskie i regionalne mistrzostwa w kulturystyce federacji NABBA i WFF. Zgromadził duży zbiór unikalnych materiałów z zakresu historii atletyki w Rosji.[wróć do listy użytkowników]

<< 1 z 2 >>