Strona G³ówna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjêæ

PIONIERZY

Kontakt
Artyku³y:
Jan W³odarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
O¶rodki
RÓ¯NE
Statystyka
Odwiedzi³o nas:
10024926
osób.
Oni s± z nami:
Pierwszy krok w dziesiêciolecie. Autor Stanis³aw Zakrzewski

"Sport dla Wszystkich" , styczeñ 1962

JEST ROK 1962

Chwila uroczysta powa¿na. Wkraczamy w nowy okres rozwoju pisma. Jako dwutygodnik „Sport dla Wszystkich” docieraæ bêdzie do r±k czytelników, co piêtna¶cie dni w piêkniejszej nowoczesnej szacie. Zmiany te nasi Czytelnicy przyjm± zapewne z rado¶ci± i zadowoleniem.

W pracy naszej nie chodzi jednak¿e o formê choæby najpiêkniejsz±. Nie w tym kierunku idzie nasza g³ówne aktywna uderzenie. Zale¿y nam przede wszystkim na spo³ecznej warto¶ci pisma na jego tre¶ci. „Sport dla Wszystkich” ma byæ magazynem instruktarzowym, wskazuj±cym drogê do zdrowia, si³y i sprawno¶ci wszystkim – bez wzglêdu na wiek i p³eæ.

Ostatni nak³ad miesiêcznika „Sport dla Wszystkich” liczy³ 1000.000 Egzemplarzy. Z pewno¶ci± nie przesadzimy mówi±c, ¿e wed³ug naszych rad i wskazówek prawie pól miliona m³odzie¿y i osób starszych æwiczy³o systematycznie lub od „¶wiêta”. Pragnêliby¶my, by te szeregi jeszcze wzros³y. Chcieliby¶my, choæ w czê¶ci wyrównaæ zaniedbanie, jakie ci±¿± na naszym spo³eczeñstwie pod wzglêdem kultury fizycznej, zmieniaæ mentalno¶æ niektórych ludzi, nastawiaæ ich lepiej do nas i do naszych æwiczeñ.

Zadanie trudne i odpowiedzialne. Wierzymy, ¿e z pomoc± coraz liczniejszych naszych wspó³pracowników i dziêki Wam Czytelnicy, uda siê je zrealizowaæ. Wasze g³osy, propozycje i ¿yczenia nie bêd± bez wp³ywu na sposób redagowania pisma. Wasza praca w kierunku zachêcenia choæby jednej osoby z najbli¿szego otoczenia do æwiczê zdzia³a du¿o.


Dzi¶, z æwiczeniami si³owymi nie wychodzimy do naszych Czytelników z punktu zerowego, jak to uczynili¶my trzy lata temu. Dzi¶ jak kraj nasz d³ugi i szeroki gêsto s± rozsiani ludzie m³odzi i starsi, którzy dziêki propagowanym przez nas æwiczeniom zyskali si³ê i ³adn± sylwetkê, zdrowie, sprawno¶æ i lepsze przygotowanie do ¿ycia.

S± oni ¿yw± propagand± naszych æwiczeñ. Nasz± „szko³± kulturystyki” – polsk± szko³± – opart± na æwiczeniach: si³owych, zrêczno¶ciowych i koordynuj±cych ruchy, wyda³a ju¿ pierwsze owoce. Oby z roku na rok ¿niwa te by³y bogatsze w plony. Mo¿e nied³ugo doczekamy siê, ¿e w Polsce nie bêdzie Ju¿ cherlaków, ¼le zbudowanych, zaniedbanych pod wzglêdem fizycznym m³odych ludzi.

Dzia³amy tanimi, prostymi ¶rodkami. Bez drogich urz±dzeñ, luksusowego sprzêtu, bez trenerów…

Gdy zaczêli¶my propagowaæ æwiczenia si³owe i gdy m³odzi ludzie z zapa³em przyst±pili do nich, wielu wró¿y³o kulturystyce ¿ywot eferemyty. A tymczasem z roku na rok, z miesi±ca na miesi±c rosn± szeregi æwicz±cych, ro¶nie zainteresowanie w³adz i czynników oficjalnych ( z G³ównym Komitetem Kultury Fizycznej i Turystyki w³±cznie) nasz± dziedzin±. Je¶li jeszcze zdarzaj± siê wyst±pienia przeciw kulturystyce, to tylko, dlatego, ¿e wiele osób nie zdaje sobie trudu, aby siê z ni± zapoznaæ. Ale my zdobêdziemy i ten „zacofany” obóz.

Obok kulturystyki propagowaæ bêdziemy wiele innych dziedzin wychowania fizycznego i sportu. Nie chcemy by ktokolwiek zasklepia³ siê w jednej formie æwiczeñ zw³aszcza tylko æwiczeñ si³owych. Wskazywaæ bêdziemy drogê do rozwoju ca³ego organizmu poprzez gry sportowe, lekk± atletykê, p³ywanie, ró¿ne formy gimnastyki itp. Nacisk po³o¿ymy na æwiczenia korektywne – poprawiaj±ce postawê i budowê, na rekreacjê. Wachlarz zagadnieñ do¶æ wszechstronny i ró¿norodny, by móg³ zaspokoiæ potrzeby tych wszystkich, którzy chc± korzystaæ z wychowania fizycznego w szerszym tego s³owa znaczeniu.

Autor: Stanis³aw Zakrzewski 1962 r. („Sport dla Wszystkich”). przygotowa³:J.W.
48.Rej. 48/historia -8/1.05.2010

Ostatnia aktualizacja 15.05.2010 godz. 21:11

Nie nale¿y rozpoczynaæ treningu si³owego pod wp³ywem ¶rodków dopinguj±cych i odurzaj±cych. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i æwiczeñ nale¿y siê skonsultowaæ z lekarzem. Autorzy i w³a¶ciciel strony JWIP.PL nie ponosz± jakiejkolwiek odpowiedzialno¶ci za skutki dzia³añ wynikaj±cych bezpo¶rednio lub po¶rednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artyku³y
Skutki koronawiru...
¦wiêta Wielkiej ...
Zmar³ nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak j±dra choroba...
Flesz
 Wyciskanie odwa¿nika , 1968 r.
Wyciskanie odwa¿nika , 1968 r.
WITOLD MAJCHRZAK ( 1917 - 2009)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Je¿eli na tej stronie widzisz b³±d, napisz do nas.

Jan W³odarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | O¶rodki | RÓ¯NE