Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9963412
osób.
Oni są z nami:
Rzeźba naturalna. Autor: Henryk Jasiak (1936 - 2008)


Jak twierdzi Greg De Ferro, jeden z byłych czołowych kulturystów amerykańskich, najlepszym sposobem na osiągnięcie wyrazistości kształtu mięśni jest dieta, metoda treningowa oraz pozbycie się wody podskórnej.

W treningu trzeba wprowadzać m.in. serię łączone oraz stosować krótkie przerwy między seriami. Trzeba przy tym uważać, aby nie ulec przetrenowaniu.
W okresie „robienia rzeźby” należy maksymalnie ograniczyć spożycie tłuszczów jedynie w ilości zapewniającym normalne funkcjonowanie organizmowi, zdrowy stan skory oraz jak wiadomo zapewnić długookresowe zapotrzebowanie energetyczne potrzebne na dłuższy okres intensywnego treningu.
Błędem jest stosowanie diety niskowęglowadanowej, polegającej na zmniejszeniu liczby spożywanych kalorii. Nie daje ona spodziewanych efektów , natomiast powoduje zwiększenie pobudliwości i bezsenność.


Węglowodany są bowiem niezbędnym składnikiem do funkcjonowania mózgu i układu nerwowego, stąd ich poziom w diecie nie może ulęgać zbytniemu ograniczeni. Dlatego najbardziej wskazane zmniejszenie spożycia kalorii przez ograniczenie tłuszczów 1 g tłuszczu zawiera dwa razy więcej kalorii niż 1 g węglowodanów.

De Ferro spożywał minimalne ilości wołowiny. Jadł natomiast głównie ryby, kurczaki i jaja. Posiłki spożywał 5 razy dziennie i starał się je urozmaicać.

Były Mistrz uważa również, że można być stosunkowo szczupłym, a jednak nie mieć wyrazistej rzeźby mięsni, gdyż rzecz polega na tym, że rzeźbie może szkodzić zarówno zbyt dużą zawartość tłuszczu w organizmie, jak i wody podskórnej.
Najlepszym sposobem na pozbycie się jej jest systematyczne korzystanie z sauny, ale wtedy zmniejsza się zawartość, jodu w organizmie. Aby temu zapobiec, przed pójściem do sauny można dodatkowo spożywać środek wskazany przez lekarza.

Nie jest natomiast wskazane używanie środków moczopędnych, które mogą doprowadzić do bardzo niekorzystnych zmian w organizmie!
Sam jadał dużo świeżych owoców i jarzyn, ryz, proso, produktów zbożowych. Jego naturalny system treningu i odżywiania powodował usuwanie podskórnej i prowadził do wyrazistej rzeźby mięśni.

De Ferro, którego sylwetka charakteryzowała się znakomitą proporcją i rzeźbą mięśni, na podstawie własnych długoletnich doświadczeń, jest przeciwny zażywania przez kulturystów wszelkich środków farmakologicznych i innych, które powodują negatywne skutki dla organizmu. Greg twierdzi również, że spożywanie sterydów anabolicznych, tak modnych wśród kulturystów, prowadzi do wzrostu zawartości tłuszczu podskórnego i dlatego nie jest ani skuteczny, ani tym bardziej zdrowa metodą zdobywania masy mięśniowej.

Najlepsze, jak się okazuje, są zawsze metody naturalne oparte na znajomości podstawowych praw fizjologicznych. O tej podstawowej zasadzie powinni zawsze pamiętać, że ćwiczący, a szczególnie chcący zachować na długie lata dobre zdrowie.
Autor: Henryk Jasiak (1936 -2008)


*) Skrót artykułu pt. Recepta naturalna, „WS 1992 ”, tytuł od JWIP.PL . Na zdjęciu J. Grad
Rej. 128/porady – 15/ 27.08.2010
Ostatnia aktualizacja 02.09.2010 r. godz. 13:31Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Bogusław Krydziński
Bogusław Krydziński
KULTURYSTYKA MISTRZOSTWA POLSKI - SOPOT
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE