Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9955700
osób.
Oni są z nami:
Prawdziwy sens i "czystość" gry. Cz L. Rozmawia Jan Włodarek

Zamiast wstępu życiorys Dariusza Pacaka

Dariusz Pacak, ur. w Łodzi, jest członkiem kilkunastu organizacji literackich i artystycznych. Nagrodzony m.in. stypendium twórczym przez Ministerstwo Kultury i Sztuki w Warszawie, oraz Ministerstwo Nauki i Odkryć w Wiedniu /1997/. Jest laureatem konkursów poetyckich m.in. Opoczno 2001, Warszawa 2001, Waszyngton 2002, Wiedeń 2004, Los Angeles 2005, Tai-an 2005, Wiedeń 2006, Durgapur /Indie/ 2009.


Wydał zbiory poezji:Ptaki Emanacji /Kraków 2001/, Dom Złotego Runa/Das Haus Des Goldenen Vlieses /Poznań 2004/, Dojrzałość/The Seasons /Stockholm 2006/. Jest autorem ponad stu publikacji poetyckich i esejów, oraz współautorem 40 antologii poetyckich.

Poszukując dróg własnego rozwoju spędza czas w najodleglejszych obszarach kuli ziemskiej: w Ameryce-od Niagary do Florydy, na Aleutach i Alasce, w dzikich ostępach Kanady, a także pośród kanionów, indiańskich rezerwatów, pustyń i równin Kalifornii, Arizony, Nevady, Kolorado, Utah; w Azji-na świętych górach Chin i w Tybecie, w zespołach świątynnych Korei Płd., na Tajwanie zgłębiając m.in. Taroko i Sun Moon Lake, na stepach Mongolii docierając m.in.do Karakorum i jeziora Hovsgol, oddalonego 400 km od Bajkału, na Sri Lance, na szczytach Taurus w Płd.-Wsch. Anatolii, wśród kanałów Back Waters u wybrzeży M.Arabskiego i plantacji kawy, herbaty, kardamonu na górskich zboczach Kerali oraz w Tamiladu, błądząc w indyjskiej dżungli;
w Afryce-przemierzając pustynie Namibijską i Kalahari, górzyste Księstwa Lesotho i Suazi, organizując kilkadziesiąt safari wzdłuż i wszerz RPA – aż do malarycznych regionów na granicy Mozambiku, by ostatecznie na północy Czarnego Kontynentu stanąć na Saharze, okrążyć Tunezję, udać się na Bliski Wschód, podziwiać rafy M. Czerwonego, poznać strukturę Izraela i Palestyny, odwiedzić Dubaj i Doha ... do chwili obecnej odwiedził 54 kraje.

Brał udział w konferencjach, czytał swe prace na festiwalach i podczas Światowych Kongresów Poetów, m.in. w Taipei, w Washington D.C., w Seoulu, w Los Angeles, w Tai-an (Chiny), Chennai (Indie), w Ułan-bator, w Stockholmie, w Wiedniu, a także na spotkaniach autorskich w Polsce, Czechach, Austrii. Jego twórczość przetłumaczono na j. angielski, niemiecki, koreański, chiński, czeski, hindi, słowacki, mongolski. Publikuje w magazynach literackich na świecie.

Jego życiorys został zawarty m.in. w: Dictionary of International Poets /Seul 2004/, w Encyclopedii Polskiej Emigracji i Polonii, t. 4 /Toruń, 2003-2005/.

J.W. www.jwip.pl Wrzesień 2010
Rej.144/wywiad-6 /29.09.2010 r.
Ostatnia aktualizacja 2012. 07.25 godz. 11:30


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Trenerzy klubu Antey Tiumeń, 2009 r.
Trenerzy klubu Antey Tiumeń, 2009 r.
JEWGIENIJ KOŁTUN, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE