Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9955394
osób.
Oni są z nami:
Daniel Pasternak -fenomen! Autor: Jan Włodarek


(Na zdjęciu: Daniel Pasternak, zdjęcie zrobione w marcu tego roku).

75 –cio letni Daniel Pasternak – pionier łotewskiej, polskiej i szwedzkiej kulturystyki, na tle hinduskiej świątyni Jaipur prezentuje swoje bicepsy.
Niebywale, jak jego ramiona są ładnie ukształtowane, a sylwetka Daniela wręcz poraża nie tylko jego rówieśników, stroniących od sportu. Niedowierzają, że w wieku 75 lat można być tak atletycznie zbudowanym.


Młody czytelnik pewnie „zwęszy i z przekonaniem powie”, że taki imponujący WYGLĄD to skutek wspomagania z anglojęzycznej puszki. Nic z tego, nastolatkowie, bo Daniel jest typowo szwedzko ekologiczny atleta. Nawet na „strawę” reklamowaną w kolorowych czasopismach dla kulturystów nie spojrzy. Je to, co żona od 38 lat mu przygotuje ze szwedzkich naturalnych wiejskich produktów. Nieraz posmakuje dobre wędliny, najlepiej lubi z Polski, krakowską, a do tego nabiał oraz warzywa z pola.

Daniel nie tylko wygląda atletycznie, ale jest bardzo silny. W ubiegłym roku został mistrzem Szwecji w wyciskaniu sztangi leżąc w kat. weteranów, a na początku tego roku wycisnął leżąc 140 kg! Waży tylko 89 kg przy wzroście 179 cm.

Daniel ostatnio przez miesiąc trenował w centrum Nowego Jorku w Gim-klubie, wzbudzając swoim wyglądem i sprawnością fizyczną wielkie niedowierzanie i zdumienie wśród ćwiczących. „Dziadek” Daniel okazał się lepszy nawet od młodszych od siebie o 50 lat ! Dla Amerykanów to niebywałe!

Jego recepta na taki imponujący wygląd i wynik siłowy, to ćwiczyć systematycznie, ale z głową; unikać wszelkich farmaceutycznych wspomagaczy. Ćwiczy tak od 1964 roku 3 razy w tygodniu po 2 godziny. Jest optymistycznym przykładem, że kulturystyka odpowiednio „dawkowana” jest przyjazna dla ćwiczącego i to bez względu na wiek. Danielowi, jak widać służy, innym pionierom kulturystyki również.
Jan Włodarek, czerwiec 2011
Rej.367/Pionierzy -22/2011. 06.06/ JWIP.PL
Aktualizacja:2011.07.07. Godz. 11:02Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Kanada – Jasper/Banff
Kanada – Jasper/Banff
DARIUSZ PACAK PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE