Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9954801
osób.
Oni są z nami:
W lecie luzujemy. Autor: Jan Włodarek
(Fot. z arch.)

Słońce i gorąco, najlepiej więc nad naszym morzem. Już na samą myśl, że będziemy nad dużą wodą, czujemy się błogo.

Wiadomo, że bezczynne, wielogodzinne wylegiwanie się na słońcu nie przynosi nam pożytku. Nasze mięśnie powinny mieć właściwą oprawę, czyli być w ruchu. To zrozumiałe, że najlepiej wypoczywa się na plaży dzieląc czas na „dolce far niente” oraz rekreację fizyczną. Bez tego to pewny blamaż towarzyski, bo jakże atleta wytłumaczy swoją niemoc fizyczną?Niestety trzeba zagrać w plażową siatkówkę lub „nogę”, pochodzić na rękach, wykonać kilka salt, a koniecznie popływać. Naturalni kulturyści nie mają z tym problemu, swoim umięśnionym ciałem i sprawnością fizyczną od początku istnienia kulturystyki budzą zainteresowanie prażących się na słońcu, szczególnie pań.

Na plaży można rozkoszować się także innymi formami ruchu i zabawą, a nawet poćwiczyć na sprzęcie kulturystycznym, jeśli taki jest dostępny. Możemy również pobiegać brzegiem morza. Już w lecie 1958 roku na łamach „Sportu dla Wszystkich” namawiał do tego Stanisław Zakrzewski - Twórca Polskiej Kulturystyki.
„Biegać należy swobodnie, bez wszelkiej sztuczności napinania niepotrzebnie wszystkich mięśni” Autor zwracał uwagę na miękkość biegu i na jego następujące momenty:
- w czasie biegu tułów powinien być wyprostowany (nieznacznie tylko wychylenie do przodu),
- noga odbijająca – tracąca kontakt z ziemią – prostuje się całkowicie (nie biegać na ugiętych nogach!),
- stopa nogi wykrocznej styka się z ziemią najpierw zewnętrzną częścią śródstopia, po czym dopiero następuje jej odwinięcie, ze śródstopia na palce,
- pracy nóg towarzyszy nieznaczna skrętowa praca barków i swobodne wymachy ramion.

Atleta biegnący to obecnie rzadkość, a szkoda, bo to znakomity obraz pracy mięśni i naturalna reklama kulturysty. Stanisław Zakrzewski to wiedział, a tych - obecnie piszących o naszej kulturystyce - warto o to zapytać…

Nie czekając na odpowiedź, większość „funkcyjnych„ JWIP.PL już się szykuje na urlop, czy też długie wakacje. Nad morzem, czy w górach lub nad jeziorami, spróbują pewnie pobiegać.

W tej sytuacji ogłaszamy WAKACJE. Do końca sierpnia na JWIP.PL mniej będzie nowych artykułów, znacznie spadnie aktywność na naszym Forum, czyli nastąpi LUZ. Przez ten okres nie będzie również aktywowania rejestracji nowych użytkowników Forum.

W pełnym zakresie i z energią „ruszymy” w połowie września, inaugurując V Edycję prezentacji programów treningowych.
Autor: Jan Włodarek czerwiec 2011 r.
Rej.369/JW. - 35/2011.06.09/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2011.07.26. Godz. 22:52
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Ćwiczą dla zdrowia, 2008 r.
Ćwiczą dla zdrowia, 2008 r.
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE