Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9295556
osób.
Oni są z nami:
Rozmowa z Norbertem Krawczykiem "Norką"

(Na zdjęciu Norbert Krawczyk. Fot z archiwum).

Przeżył bardzo ciekawą przygodę z TVEx

Zamieszkał w drewnianym domku w Borach Tucholskich, pisze opowiadania, pływa, zbiera grzyby.

NORBERT KRAWCZYK jest weteranem bydgoskich mediów drukowanych i elektronicznych. Na emeryturze nie zasypia gruszek w popiele.
Zaczynał w zakładowej gazecie Belmy „Sygnały”, przeszedł do„Głosu Zachemu”, później kilka lat pracował w „Ilustrowanym Kurierze Polskim”, aby 1 marca 1980 roku trafić do Polskiego Radia PiK.


- Ponieważ wówczas w warszawskiej centrali powstała specjalna redakcja dzienników regionalnych, to z uwagi na moje doświadczenie w kierowaniu działem miejskim IKP zostałem zastępcą kierownika redakcji dzienników do spraw serwisów informacyjnych adresowanych na ogólnopolską antenę z naszego regionu. Po czterech latach kierowałem redakcją dzienników, prowadziłem na żywo poranne Radio Echa. Współpracowałem z ogólnopolskimi Sygnałami Dnia, Z kraju i ze Świata, Czterema Porami Roku, Latem z Radiem, później doszły Muzyka i Aktualności i Poranne Sygnały Dnia nadawane od godz. 4 do 6 rano - wylicza.

Ówczesny szef radia PiK, Zdzisław Urbanek został w 1988 roku ku zaskoczeniu swego bydgoskiego zespołu korespondentem Polskiego Radia i Telewizji we wschodnim Berlinie, stolicy NRD. Jego miejsce zajął wówczas nieżyjący już Tadeusz Klimek, a nasz rozmówca awansował wówczas na zastępcę dyrektora do spraw programowych, aby w 1990 roku zostać znów szeregowym dziennikarzem. Po roku porzucił pracę w eterze wracając do gazety. Tym razem do redakcji Dziennika Wieczornego. Niedługo to trwało. W lutym 1993 roku jest już w telewizji i to zupełnie nowej na polskim rynku.

- To była bardzo ciekawa przygoda. Byłem dyrektorem generalnym, szefem programowym i współwłaścicielem bydgoskiej TVEx, wchodzącej w skład Polonii 1. Nasze studio i aparatura nadawcza znajdowała się w wieżowcu Famoru, niedawno przebudowanym na mieszkania. Zarząd zbierał się w Cagliari na Sardynii, gdzie rezydował główny udziałowiec i założyciel Nicola Grauso, współpracujący z dzisiejszym włoskim premierem Berlusconim - wspomina bydgoszczanin. - Mogę powiedzieć, że jako ostatni wyłączyłem w 1995 roku nadajniki naszej stacji, która zakończyła emisję programu jako ostatnia z tuzina działających w ramach Polonii 1 - dodaje Krawczyk.

Po kilku latach znów trafił do radia PiK i stąd poszedł na emeryturę. - Od kilku lat mieszkam w przepięknych okolicznościach przyrody - jak mawiał niezapomniany Jan Himilsbach - na terenie Borów Tucholskich. Cieszę się bliskim kontaktem z lasem i zwierzakami. To jakby moje drugie życie. Nie uciekłem od pisania. Popełniłem na razie dla własnego użytku dwa opowiadania. Jedno to rozliczenie ideowe zatytułowane „Dziwak”, drugie to rozliczenie zawodowe „Żurnalista w filmowym kadrze”. Kto ciekaw, może je znaleźć na stronie www.jwip.pl (zob. w dziale "Różne" - przyp. jw.). Zacząłem też większą rzecz, ale o tym już innym razem... Wróciłem do lektury arcydzieł literatury. Teraz czytam „Czarodziejską górę”, a z dzieł rodzimych przymierzam się do Mortona, Mrożka i Myśliwskiego, zatem do końca alafabetu jeszcze sporo zostało. Czasem pływam z moją wiecznie młodą żoną Felicją po Zalewie Koronowskim, zbieramy grzyby. Odwiedzają nas dzieci. Słowem jest pięknie...

Rozmawiał: Grzegorz Młokosiewicz ("Bydgoski Express” 14.07.2011 r.).
Rej.399./Wywiady - 14 / 2011.08.22/JWIP.PL
Aktualizacja 2011.09.12. Godz. 07:11
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Jack Delinger, 1960 r.
Jack Delinger, 1960 r.
TYTANI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE