Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10185494
osób.
Oni są z nami:
Daniel Pasternak tryumfuje! Autor: Jan włodarek

Na zdjęciu: Daniel Pasternak i Holmberg Per , z medalami. Październik 2011. Fot. z arch. D.P.).

Daniel (75 l.) trzyma formę. Do rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Okręgu Sztokholm w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się 8 października, przystąpił bez szczególnego przygotowywania, z „marszu”. Tak jak na treningu płynnie wycisnął ciężar 122, 5 kg.
Ten wynik w kategorii weteranów 93 kg był najlepszy, dał mu zwycięstwo i następny złoty medal do kolekcji.
Kolega Daniela - Holmberg Per ( 61 l.) – również pasjonata i amator ćwiczeń siłowych - wygrał kategorię 105 kg, wyciskając 120 kg.


Najlepszy wynik zawodów – 212,5 kg uzyskał Robert Dawidowicz (39 l.), pochodzący z Polski i dobrze mówiący w ojczystym jeżyku. Jego śladem podąża 17 – letni syn Marek, który przysiada z ciężarem 185 kg! Ojciec waży 90 kg, zaś syn tylko 74 kg. Obaj mogą być kandydatami na mistrzów Skandynawii w swoich kategoriach.
W zawodach startowało 57 mężczyzn i 7 kobiet.

- Te zawody były sprawnie zorganizowane, a uzyskane wyniki, szczególnie w kategorii seniorów, były na mistrzowskim poziomie. Nie stwierdzono przypadku stosowania zabronionych środków dopingujących. W skandynawskim sporcie środki wspomagające typu „koks” traktowane są jako narkotyki, czyli ich spożywanie podlega karze wysokiej grzywny lub kończy się więzieniem.

Kilka dni po zawodach byłem w swojej siłowni i dla sprawdzenia się ponownie zmierzyłem się z ciężarem 127,5 kg. Koledzy obserwujący moją próbę jednogłośnie orzekli, że „bój zaliczyłem”. Wniosek z tego jest taki, że na zawodach muszę bardziej się koncentrować – mówi Daniel Pasternak.

Trudno uwierzyć, ze Daniel w wieku 75 lat z wielkim zaangażowaniem podchodzi do ćwiczeń siłowych. Jest okazem zdrowia i bardzo sprawny fizycznie, a w wyciskaniu sztangi jest mistrzem Szwecji w kat. weteranów powyżej 60 lat.
Każdy może cieszyć się ze swojego stanu zdrowia i ogólnej sprawności ciała i to bez względu na wiek. Wystarczy tylko tak jak Daniel systematycznie ćwiczyć. Przy tym unikać wspomagania organizmu wszelkimi odżywkami i suplementami nie tylko z apteki, szczególnie anabolikami.
Aut. Jan Włodarek, październik 2011 r.
Rej.429 /Pionierzy - 28 /2011.10.16/JWIP.PL
Ostatnia aktualizacja: 2011.10.28. Godz. 18:32


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Obraz
Obraz
GALERIA PRAC WOJTKA SIUDMAKA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE