Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9842213
osób.
Oni są z nami:
Schwytane w dietetyczną pułapkę. Autor: Marek Ciołek
Moda na szczupłą sylwetkę powoduje istny natłok wszelkich „cudownych diet” , które jednak nie uczą swych adeptek jak schudnąć i trwale pozostać szczupłą , jak zmienić swoje nawyki żywieniowe i jaką wiedzę tematyczną należy posiąść , oraz w jakim stopniu zwiększyć swoją aktywność ruchową – by na trwałe pozostać szczupłą.Większość owych diet właśnie dlatego jest skazana na niepowodzenie i powrót dawnej nadwagi w postaci efektu jo-jo.
(Kiedy podczas drastycznego obniżenia poziomu dostarczanych do organizmu kalorii - ulega zmianie tempo przemiany materii a organizm nastawia się na „tryb trawienia oszczędnościowego „ wraz z utratą wagi ulega zmianie również ogólne zapotrzebowanie kaloryczne , dlatego powrót do poziomu żywienia z przed kuracji odchudzającej spowoduje nieuchronne tycie).

Należy pamiętać, że im mniej kalorii zawiera dieta i im bardziej jej składniki odbiegają od naszego żywienia standardowego – tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jo-jo .
Podstawą skutecznego (trwałego) odchudzania jest i będzie wiedza o elementarnych zasadach żywieniowych , oraz o rodzaju aktywności fizycznej bezpośrednio doprowadzającej do użycia tkanki tłuszczowej jako paliwa energetycznego dla naszego ciała.

Duża część obecnych na rynku diet pociąga za sobą redukcję wagi, lecz na skutek niewłaściwego postępowania dietetycznego oprócz tkanki tłuszczowej spada również masa mięśniowa.
Jest to bardzo niekorzystne , gdyż im większa masa mięśniowa tym większe ich zapotrzebowanie na energię – czyli tym więcej tłuszczu mogą mięśnie spalić. (Nawet zapotrzebowanie termogeniczne – na ogrzanie ciała osoby posiadającej więcej mięśni, będzie większe niż osoby mającej ich mniej).

Diety znacznie redukujące kaloryczność posiłków (poniżej 1000 kcal) pozbawiają nas niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu składników odżywczych (witamin i minerałów).
Dlatego powinniśmy koniecznie dostarczać witaminy i minerały w postaci preparatów uzupełniających.

Moim zdaniem dietetycy powinni uczyć nas : jak zmodyfikować swój jadłospis , jakie produkty można jeść , a jakie odrzucić i dlaczego , jakim jadłospisem wspomódz intensywną aktywność fizyczną.
Tak więc wiedza jest w tym temacie najważniejsza – brak wiedzy to przegranie bitwy z nadwagą, jeszcze przed wyruszeniem w pole.
Autor: Marek Ciołek
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Rozmowa o kulturystyce, 2009 r.
Rozmowa o kulturystyce, 2009 r.
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE