Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9292306
osób.
Oni są z nami:
Fałszywe leki zabijają. Aut. Minerva

Z zarekwirowanych w 2005 roku w państwach europejskich pół miliona opakowań fałszywych leków - aż 75 procent były pochodzenia z Indii, z Egiptu (7%), Chin (6%), a pozostałe pochodziły z Tajlandii, Argentyny, Indonezji. Liczba skonfiskowanych opakowań była o 100 % większa niż w 2004 roku. Dane te zostały ogłoszone w raporcie Komisji Europejskiej.

Z raportu na temat fałszywych leków ogłoszonym przez prof. Davida Taylora z University of London Shool of Pharmacy wynika, że fałszywe leki zabijają ludzi bardziej niż narkotyki. Np. w Rosji ok. 10 procent farmaceutyków to podróbki, zaś w Wielkiej Brytanii tylko zaledwie 1 procent.

Autor tego opracowania poinformował, że największe szkody fałszywki powodują w państwach afrykańskich i azjatyckich; w Europie jest stosunkowo bezpiecznie, ale trzeba się liczyć z zagrożeniem, gdyż wielu handlowców zaopatruje się w leki w krajach, w których one są tanie.
Sprzedają je z zyskiem zwiększając ryzyko zakupu podrobionych farmaceutyków.

Odrębnym zagadnieniem są lekarstwa tzw. wzmacniające, określane w sporcie mianem nielegalnie dopingujących, ale chętnie kupowane przez kulturystów. Ci, którzy łykają takie środki, muszą się liczyć z tym, że podróbki mogą szybciej zniszczyć im zdrowie, bowiem będą spożywać np. trujący płyn do konserwowania mebli lub inne toksyczne substancje.

Wniosek z tego jeden - w lekarstwa, w tym suplementy i odżywki, należy zaopatrywać się w oficjalnym obiegu. Lekarstwa - jedynie w aptekach, a odżywki kupujemy tylko z atestem i to wyłącznie u renomowanych firm i u znanych handlowców. Warto pamiętać, że na bazarach, u okrężnych dilerów w siłowniach oraz w Internecie, sprzedawana jest większość podróbek.

(źródło: „Rzeczpospolita”, bbc, the times, new scietis).
Autor: Minerva 10.05.2007 r.
Rej.556/ Medycyna /2012.04.26/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.05.24, godz. 15:08

JWIP.PL : Obecnie skala fałszywych anabolików znacznie wzrosła. Przeczytaj w dziale „STERYDY”!



Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Październik 2008 r.
Październik 2008 r.
SŁAWOMIR - THOMAS FILIPOWICZ
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Jeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE