Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9295261
osób.
Oni są z nami:
LATO. Wyjść z siłowni. Autor Jan Włodarek

Jest już ciepło, a tegoroczne lato ma być wyjątkowo gorące, czas więc w zbliżającym się okresie wakacyjno - urlopowym wyjść na powietrze z dusznych siłowni - już nawet teraz przedstawić się na trening ogólnorozwojowy. Poprawić ogólną sprawność poprzez bieganie, jazdę na rowerze, pływanie, gry sportowe, lekkoatletykę itd.

W plenerze: w lesie lub nad wodą, dwa - trzy razy w tygodniu możemy wykonywać różne ćwiczenia posługując się sprzętem naturalnym. Proponujemy podciąganie na gałęziach drzew szerokim i wąskim uchwytem w zwisie. Duże psychiczne odprężenie każdemu kulturyście dają wieloskoki i skoki z miejsca na piasku lub trawie. Wyrabiają nie tylko siłę i skoczność nóg, ale również koordynację ruchową. Możemy sobie wyrabiać dynamikę, wykonując rzuty lub, pchnięcia kamieniem: oburącz do przodu, znad głowy.


Tych, którzy muszą koniecznie mieć żelazo w ręku a w przerwie kierownice samochodu, zachęcam do wożenia z sobą dwóch odważników wagi 17, 5 kg, którymi w plenerze, w cieniu drzew, można wykonać urozmaicony i solidny trening.

W czasie wakacji bezczynne, wielogodzinne wylegiwania się na słońcu nie przynosi pożytkowi organizmu. Najlepiej wypoczywa się na plaży dzieląc czas na spacer i sport. Na plaży zagramy w siatkówkę, zabawimy się w piłkarzy, no i popływamy.
Niezależnie od tego czas plażowania można wykorzystać na ćwiczenia gimnastyczne. Mogą to być zwykle ćwiczenia z lekcji wychowania fizycznego. Radzimy spróbować.
Wakacje, czas aktywnego wypoczynku w terenie, nie sprzyjają również siedzeniu nad komputerem, więc chyba zrozumiałe, że i na naszej stronie JWIP.PL luźno i mała aktywność forum.
Autor: Jan Włodarek,14 czerwca 2008 r.
Rej.581./J.W. - 53/ 2012.07.13./JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.08.o3. godz. 14:41


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
W sportowym stroju
W sportowym stroju
J. KOŁTUN Z DZIEWCZĘTAMI, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE