Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9295437
osób.
Oni są z nami:
Najlepsze metody treningowe stare jak świat. Autor: Jan Włodarek


NAJLEPSZE METODY TRENINGOWE, PROPAGOWANE W WSPÓŁCZESNYCH CZASOPISMACH DLA KULTURYSTÓW, ZNANE BYŁY JUŻ W 1957 ROKU. I NAWET ZNACZNIE WCZEŚNIEJ.

Na przykład system łączenia ćwiczeń intensyfikujący trening był znany „prawie od zawsze” i dawał znakomite rezultaty. W Polsce był on propagowany na początku lat 60. ubiegłego wieku przez redaktora Stanisława Zakrzewskiego na łamach czasopisma „Sport dla wszystkich”, w którym wielokrotnie ukazywały się Jego artykuły o metodyce treningu kulturystycznego.
Między innymi w 1962 roku przedstawił trening i sylwetka Gene,a Shuey. Ten znakomity kulturysta, z zawodu architekt, w wieku 25 lat zdobył już tytuł „Mr America”. Imponował też wszechstronnością fizyczną i wielkim talentem aktorskim (występował głównie w teatrze, między innymi w sztuce: „Tramwaj zwany pożądaniem”, „Piknik”).

Jego trening kulturystyczny charakteryzował się bardzo dużą intensywnością i złożonością metod. Szczególnie lubił metodę „ładowania” opartą na seriach łączonych. Dziś ta metoda również jest zalecana zaawansowanym.
Gene Shuey stosował tę metodę na wszystkie duże mięśnie. Np. na bicepsy i tricepsy wykonywał cztery łączone ćwiczenia. Na jednym treningu takich łączonych serii wykonywał po siedem, po osiem powtórzeń, a przerwa wypoczynkowa pomiędzy seriami trwała do 2 minut. Po każdej serii zwiększał obciążenie o 1-2 kg.
Stosowanie systemu łączenia serii dało mu rewelacyjny wynik. Obwód ramienia doprowadził do 47,5 cm! Proszę zwrócić uwagę, że ważył wówczas tylko 88,5 kg, a jego wzrost wynosił - 183 cm. Pozostałe jego wymiary: obwód klatki piersiowej - 128 cm, udo - 63 cm, kark - 41 cm. Był bardzo silny; w leżeniu wyciskał - 192 kg, a zza karku - 100 kg.
Można przypuszczać, że dzisiejsi „przewaliści” nie uwierzą, że te wyniki uzyskał bez tzw. farmaceutycznego wspomagania, a głównie dzięki ciężkiej pracy treningowej!

Obecne większość metod treningowych dla naturalnych kulturystów lansowana przez nasze czasopisma kulturystyczne, to nic nowego! Taka jest prawda. Niedowiarków odsyłam do bibliotek, w których znajdą archiwalne artykuły Stanisława Zakrzewskiego potwierdzające , że nie tylko system ćwiczeń łączonych to nie odkrycie współczesnych redaktorów kulturystycznych czasopism.

60 lat temu Gene - uzdolniony mistrz kulturystyki przestrzegał: - „Nie ma nic gorszego jak zbyt wielkie obciążenie w treningu. Mówię to wszystkim początkującym. Cierpliwość musi charakteryzować każdego, kto chce dojść do dobrych rezultatów”. Ja również tak uważam. Tylko cierpliwi i wytrwali mają szansę uzyskać ładnie umięśnioną sylwetkę.
Autor: Jan Włodarek czerwiec 2007 r.
Rej.582.J.W.- 54/2012.07.13/JWIP.PL
Aktualizacja 2012.08.03, godz. 16:12Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Z Ryszardem Sarnowskim, 1993 r.
Z Ryszardem Sarnowskim, 1993 r.
BOGDAN KASZUBA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE