Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9954746
osób.
Oni są z nami:
Najlepsze metody treningowe stare jak świat. Autor: Jan Włodarek


NAJLEPSZE METODY TRENINGOWE, PROPAGOWANE W WSPÓŁCZESNYCH CZASOPISMACH DLA KULTURYSTÓW, ZNANE BYŁY JUŻ W 1957 ROKU. I NAWET ZNACZNIE WCZEŚNIEJ.

Na przykład system łączenia ćwiczeń intensyfikujący trening był znany „prawie od zawsze” i dawał znakomite rezultaty. W Polsce był on propagowany na początku lat 60. ubiegłego wieku przez redaktora Stanisława Zakrzewskiego na łamach czasopisma „Sport dla wszystkich”, w którym wielokrotnie ukazywały się Jego artykuły o metodyce treningu kulturystycznego.
Między innymi w 1962 roku przedstawił trening i sylwetka Gene,a Shuey. Ten znakomity kulturysta, z zawodu architekt, w wieku 25 lat zdobył już tytuł „Mr America”. Imponował też wszechstronnością fizyczną i wielkim talentem aktorskim (występował głównie w teatrze, między innymi w sztuce: „Tramwaj zwany pożądaniem”, „Piknik”).

Jego trening kulturystyczny charakteryzował się bardzo dużą intensywnością i złożonością metod. Szczególnie lubił metodę „ładowania” opartą na seriach łączonych. Dziś ta metoda również jest zalecana zaawansowanym.
Gene Shuey stosował tę metodę na wszystkie duże mięśnie. Np. na bicepsy i tricepsy wykonywał cztery łączone ćwiczenia. Na jednym treningu takich łączonych serii wykonywał po siedem, po osiem powtórzeń, a przerwa wypoczynkowa pomiędzy seriami trwała do 2 minut. Po każdej serii zwiększał obciążenie o 1-2 kg.
Stosowanie systemu łączenia serii dało mu rewelacyjny wynik. Obwód ramienia doprowadził do 47,5 cm! Proszę zwrócić uwagę, że ważył wówczas tylko 88,5 kg, a jego wzrost wynosił - 183 cm. Pozostałe jego wymiary: obwód klatki piersiowej - 128 cm, udo - 63 cm, kark - 41 cm. Był bardzo silny; w leżeniu wyciskał - 192 kg, a zza karku - 100 kg.
Można przypuszczać, że dzisiejsi „przewaliści” nie uwierzą, że te wyniki uzyskał bez tzw. farmaceutycznego wspomagania, a głównie dzięki ciężkiej pracy treningowej!

Obecne większość metod treningowych dla naturalnych kulturystów lansowana przez nasze czasopisma kulturystyczne, to nic nowego! Taka jest prawda. Niedowiarków odsyłam do bibliotek, w których znajdą archiwalne artykuły Stanisława Zakrzewskiego potwierdzające , że nie tylko system ćwiczeń łączonych to nie odkrycie współczesnych redaktorów kulturystycznych czasopism.

60 lat temu Gene - uzdolniony mistrz kulturystyki przestrzegał: - „Nie ma nic gorszego jak zbyt wielkie obciążenie w treningu. Mówię to wszystkim początkującym. Cierpliwość musi charakteryzować każdego, kto chce dojść do dobrych rezultatów”. Ja również tak uważam. Tylko cierpliwi i wytrwali mają szansę uzyskać ładnie umięśnioną sylwetkę.
Autor: Jan Włodarek czerwiec 2007 r.
Rej.582.J.W.- 54/2012.07.13/JWIP.PL
Aktualizacja 2012.08.03, godz. 16:12Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
 Po 35 latach, 2008 r.
Po 35 latach, 2008 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE