Strona G³ówna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjêæ

PIONIERZY

Kontakt
Artyku³y:
Jan W³odarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
O¶rodki
RÓ¯NE
Statystyka
Odwiedzi³o nas:
10032736
osób.
Oni s± z nami:
Æwiczenia. Rozwiñ klatkê piersiow±. Aut. ST.Z.

Na zdjêciu: Tytani z lat 50. Od lewej: George Eiferman i Steve Reeves. Fot. z "SDW").

Wysoka, elastyczna klatka piersiowa jest prawdziw± ozdob± mê¿czyzny. ¦wiadczy o jego zdrowiu i sile. W niej przecie¿ mieszcz± siê najwa¿niejsze narz±dy wewnêtrzne (serce ,p³uca), od jej wygl±du i rozwoju uzale¿niona jest – w powa¿nym stopniu – ich dzia³anie. O ³adnie rozwiniêt± klatkê piersiow± powinni dbaæ nie tylko kultury¶ci.
Oto jedno z wa¿niejszych æwiczeñ wp³ywaj±cych na rozwój klatki piersiowej: PRRZENOSZENIE PTOSTYCH RAMION W TY£ NA P£ASKIEJ £AWECZCE.


Ramiona - obci±¿one lekk± sztang± powinny byæ ca³kowicie wyprostowane w ³okciach. Jest to warunek gwarantuj±cy udania siê æwiczenia. Wtedy bowiem poszerza siê klatkê piersiow± dziêki pracy mie¶ni: piersiowego wielkiego o zêbatych. W mniejszym stopniu zaanga¿owane s± najszerszy grzbietu, naramienny i trójg³owy ramienia. Je¶li natomiast to æwiczenie wykonujemy z ramionami ugiêtymi w ³okciach, to w wiêkszym stopniu czynny bêdzie miesieñ najszerszy grzbietu. Ma³a zmiana w æwiczeniu powoduje niekiedy inn± zupe³nie pracê miê¶ni. O tym trzeba pamiêtaæ.
Nale¿y równie¿ pamiêtaæ o prawid³owym wykonywaniu ruchu i oddychaniu. Wznie¶ ciê¿ar w górê na wyprostowane ramiona, chwyt na szeroko¶æ barków. Wykonuj±c wdech przenie¶ sztangê w ty³ za g³owê ( w ³okciach wci±¿ wyprostowane) do poziomu ³aweczki. W tym momencie wykonaj wydech, po czym unie¶æ ramiona do pozycji wyj¶ciowej.
Æwicz trzy razy w tygodniu z takim ciê¿arem, by¶ ³atwo wykona³ po 10 ruchów. W drugim miesi±cu treningu wykonaj 2 serie po 12 ruchów.
Oczywi¶cie mo¿esz dodaæ 2 serie rozpiêtek i 3 serie wyciskania szt. le¿±c. (Ze zbioru St. Z., SDW,1963).

JWIP.PL Przedstawiane æwiczenie w latach 60. by³o jednym z najbardziej popularnych æwiczeñ w kulturystyce. Prawie ka¿dy æwicz±cy wzoruj±c siê na Steve Reevesie (kultury¶cie wszechczasów), stosowa³ je z dobrym wynikiem. Obecnie jest ono nieznane w si³owniach, zreszt± dla tych z „zardzewia³ymi” miê¶niami barków i z przykurczonymi bicepsami mo¿e byæ niebezpieczne, grozi bolesn± kontuzj±.
Rej.699./Porady - 80 //2013.03.09./JWIP.PL
Aktualizacja: 2013.04.08, godz.18:48



Nie nale¿y rozpoczynaæ treningu si³owego pod wp³ywem ¶rodków dopinguj±cych i odurzaj±cych. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i æwiczeñ nale¿y siê skonsultowaæ z lekarzem. Autorzy i w³a¶ciciel strony JWIP.PL nie ponosz± jakiejkolwiek odpowiedzialno¶ci za skutki dzia³añ wynikaj±cych bezpo¶rednio lub po¶rednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artyku³y
Skutki koronawiru...
¦wiêta Wielkiej ...
Zmar³ nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak j±dra choroba...
Flesz
 Powitanie  Bena Weidera, 1984 r.
Powitanie Bena Weidera, 1984 r.
w toku modyfikacji. TKKF "B£YSKAWICA" DO PO£OWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Je¿eli na tej stronie widzisz b³±d, napisz do nas.

Jan W³odarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | O¶rodki | RÓ¯NE