Strona G³ówna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjêæ

PIONIERZY

Kontakt
Artyku³y:
Jan W³odarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
O¶rodki
RÓ¯NE
Statystyka
Odwiedzi³o nas:
10033354
osób.
Oni s± z nami:
Recepty znachorów przydatne dla kulturystów?

W 1990 roku moskiewskie wydawnictwo „Korona – print” wyda³o (w nak³adzie 250 tys. egz.) interesuj±c± ksi±¿kê pt. „Znachorskie recepty”. Ta niecodzienna publikacji zawieraj±ca recepty znachorów rosyjskich (g³ównie syberyjskich, równie¿ chiñskich, perskich, tybetañskich, serbskich) natychmiast zniknê³a z rosyjskich ksiêgarñ. Rok pó¼niej na podstawie tego wydania wydrukowano j± w Warszawie, ale w skróconej postaci. „Znachorskie recepty” wydane zosta³y równie¿ w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii.
Z przedmowy do polskiego wydania dowiadujemy siê, ¿e autor ksi±¿ki – rosyjski lekarz Pawe³ Kurienkow w g³ównej mierze wykorzysta³ w niej wiedzê swojego dziadka - znanego w po³owie XIX wieku na Syberii znachora (znawcê medycyny naturalnej). Kurienkow przez 50 lat swojej praktyki zawodowej u¶ci¶li³ i poszerzy³ t± wiedzê, wykorzystuj±c j± z powodzeniem na pacjentach, daj±c im recepty na uzdrowienie.
T³umaczenia z jêzyka rosyjskiego dokona³ Henryk Urbañski.

Polski wydawca tej ksi±¿ki „SM - Media” sp.o.o.j.v. zapewnia czytelnika, ¿e wiêkszo¶æ ludowych przepisów na zdrowie jest prosta w wykonaniu, i co najwa¿niejsza skuteczna. O tym, czy i jak skorzystaæ z 212 znachorskich recept na ró¿ne choroby (reumatyzm, hemoroidy, gru¼lica, os³abienie organizmu, angina, ból zêbów i stawów, przeziêbienie, katar, kaszel, kamienie w nerkach i woreczku ¿ó³ciowym, choroby w±troby, serca, nerek wypadanie w³osów, bezsenno¶æ itd.), podanych w podrêczniku, uznacie sami.
Z recept Paw³a Kurienkowa, wybrali¶my dwie, uwa¿aj±c, ¿e one mog± zachêciæ æwicz±cych si³owo do leczenia siê medycyn± naturaln±. Pierwsza z nich wi±¿e siê jednak z leczeniem nalewk± na mocnym alkoholu, co prawdopodobnie, jak zapewnia autor, wyleczy z choroby niemocy p³ciowej, ale pewnie doprowadzi lecz±cego siê do alkoholizmu. Mo¿na wiêc przypuszczaæ, ¿e niemoc spowodowana spo¿ywaniem anabolików i leczona z pomoc± nalewki z korzenia ¿eñ-szenia i alkoholu mo¿e przyczyniæ siê do marsko¶ci w±troby.
Pomimo tego zagro¿enia warto zapoznaæ siê z t± recept±, traktuj±c j± jako - ciekawostkê.

Chiñski ¶rodek na niemoc p³ciow± (recepta nr 131)
„Wschodni lekarze jako lekarstwo na niemoc p³ciow± wykorzystuj± ¿eñ – szeñ. Sam znam kilku ludzi, którzy wyleczyli siê ¿eñ – szeniem, a którym lekarze nie byli w stanie pomóc.
W 1920 - 1929 roku autor mieszka³ w Charbinie. Miasto by³o przepe³nione uciekinierami i by³ymi oficerami oraz ¿o³nierzami Bia³ej Armii. Ci ¿o³nierze w wiêkszo¶ci byli jeszcze uczestnikami pierwszej wojny ¶wiatowej a nastêpnie wojny domowej w Rosji. Wielu z nich skar¿y³o siê na niemoc p³ciow±, czego przyczyn± mog³y byæ wstrz±sy nerwowe lub wyczerpanie organizmu. Chodzili d³ugo po lekarzach, którzy jednak im nie pomagali. Zrezygnowani i rozczarowani zaczêli odwiedzaæ chiñskich eskulapów i wszyscy zostali wyleczeni. Lekarze chiñscy traktowali chorych przede wszystkim ¿eñ-szeniem. Czasami jeszcze co¶ dolewali.
Istnieje kilka rodzajów ¿eñ-szenia. Najlepszym o posiadaj±cym legendarn± si³ê lecznicz± jest dziki korzeñ mand¿urski, który bardzo drogo kosztuje. Najtañszym jest korzeñ sztucznie wyhodowany.
Sposób leczenia. Korzeñ ¿eñ-szenia przypomina cia³o cz³owieka z tu³owiem, g³ow±, rêkoma i nogami. Je¶li chcemy leczyæ niemoc p³ciow± nale¿y odci±æ od „rêki” korzenia kawa³ek o d³ugo¶ci 2-2,5 cm. Dotyczy to korzeni wysokiej jako¶ci. Je¶li korzeñ jest tani, nale¿y wzi±æ kawa³ek o d³ugo¶ci 4 cm z dowolnej jego czê¶ci. Korzeñ zalaæ 3,5 litra dobrej, oczyszczonej bia³ej wódki lub spirytusu aptekarskiego ( o mocy przyk³adowo czterdzie¶ci stopni). Nalewkê nale¿y zacz±æ piæ na nastêpny dzieñ. Nale¿y do niej przyzwyczaiæ organizm, dopóki jest jeszcze s³aba. Piæ po kieliszku trzy razy dziennie przed posi³kami. Kiedy w butli (g±siorze) zostanie nam mniej ni¿ jedna dwudziesta nalewki, nale¿y j± uzupe³niæ now± wódk± i dobrze wymieszaæ ze star± nalewk±. W ten sposób butlê mo¿na uzupe³niaæ dwa a nawet trzy razy. Po trzech razach nale¿y wykonaæ na nowo z nowym kawa³kiem ¿eñ-szenia.(…)
Wiele chemicznych ¶rodków oficjalnej medycyny przywraca tylko potencjê p³ciowa. Dobroczynny wp³yw ¿eñ-szenia jest znacznie szerszy. Odm³adza on ca³y organizm. Je¶li chory bêdzie pi³ nawlekê przez kilka zim pod rz±d (5-6), to odm³odnieje o kilka lat, poczuje dop³yw nowej energii, odzyska sprawno¶æ ruchów, poprawi siê jego nastrój i samopoczucie.
Oczywi¶cie, lata robi± swoje i w miarê up³ywu czasu u ka¿dego zdrowego cz³owieka zanika potencja p³ciowa, takie jest prawo natury.
Kto¶ kto ¿y³ w Chinach, nie móg³, nie móg³ jednak nie zauwa¿yæ, ¿e twarze bogatych Chiñczyków wygl±daj± zdrowo, s± rumiane. Oni pij± nalewkê na ¿eñ-szeniu.
Chiñczycy mówi± –„Jest ¿eñ-szeñ – jest i zdrowie, nie ma ¿eñ-szenia – nie ma zdrowia”.

Uzupe³nieniem tej recepty jest w ksi±¿ce rozdzia³: „Dodatkowe dane o ¿eñ-szeniu”, które szerszej (lepiej) s± przedstawione m.in. w JWIP.PL, w artykule M. Szustakowskiej – Chojnackiej pt.„”¯eñ-szeñ w kulturystyce” (zob. w dziale: Medycyna).

Drug± recept± (nr 185), która mo¿e przydaæ siê szczególnie tym, którym wypadaj± w³osy, z powodu spo¿ywania anabolików wspomagaj±cych ich trening si³owy i nieprzestrzegania higieny. Oto ona:
„Tysi±ce ludzi wypróbowa³o ten ¶rodek. Przeciwko enzymie g³owy i wypadaniu w³osów nale¿y raz na tydzieñ myæ g³owê ciep³± wod± i natrzeæ j± gar¶ciami warzonej soli (ok. 15 minut). Nastepnie g³owê wyp³ukaæ ciep³± wod±. Aby choroba przesz³a, wystarczy sze¶æ takich zabiegów. Nie by³o prawie przypadku, by okres leczenia trwa³ d³u¿ej. Nic jednak nie stanie siê, je¶li od czasu do czasu pacjent bêdzie powtarza³ ten zabieg. Rosyjscy wiejscy znachorzy twierdz±, ¿e je¶li wszyscy ludzie stosowaliby ten sposób, nie by³oby na ¶wiecie ³ysych”!
Opr. Ignacy Poniatowa, wrzesieñ 2013 r.
Rej.740/ Medycyna - 51/2013.09.04/JWIP.PL

JWIP.PL. Kultury¶ci cierpi±cy na ró¿ne choroby, przewa¿nie zamiast zwróciæ siê do lekarza, sami zaczynaj± siê leczyæ przeró¿nymi „pigu³ami” i sami sobie okre¶laj± ich dawkowanie. Recept szukaj± w internecie lub w kulturystycznych miesiêcznikach. Skutki takiego leczenia ³atwo przewidzieæ. Mo¿e wiêc szukaæ pomocy w naturalnej medycynie? Pewne jest, ¿e ona nie zaszkodzi, z wyj±tkiem nalewki z alkoholem!
Aktualizacja 2013.10.06, godz. 11:33


Nie nale¿y rozpoczynaæ treningu si³owego pod wp³ywem ¶rodków dopinguj±cych i odurzaj±cych. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i æwiczeñ nale¿y siê skonsultowaæ z lekarzem. Autorzy i w³a¶ciciel strony JWIP.PL nie ponosz± jakiejkolwiek odpowiedzialno¶ci za skutki dzia³añ wynikaj±cych bezpo¶rednio lub po¶rednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artyku³y
Skutki koronawiru...
¦wiêta Wielkiej ...
Zmar³ nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak j±dra choroba...
Flesz
Weterani i m³odzik,  2008 r.
Weterani i m³odzik, 2008 r.
w toku modyfikacji. TKKF "B£YSKAWICA" DO PO£OWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Je¿eli na tej stronie widzisz b³±d, napisz do nas.

Jan W³odarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | O¶rodki | RÓ¯NE