Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9955353
osób.
Oni są z nami:
Pożegnanie Zbyszka Małachowskiego

(Zbyszek , Mikoszewo 2012. Fot. Jan Włodarek)

Z ogromny, żalem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci (13 kwietnia 2014 r.) serdecznego kolegi Zbigniewa Małachowskiego. Miał prawie 65 lat.

Odszedł w trakcie oglądania w domu transmisji turnieju bokserskiego rażony zawałem serca. Lubił i pasjonował się boksem, tak jak kulturystyką. Szermierkę na pięści wyczynowo uprawiał we wczesnej młodości, następnie przez wiele lat ćwiczył siłowo. W kulturystyce był mistrzem, w latach 70 - tych odniósł swoje największe sukcesy, zwyciężał reprezentując Bielawę w wielu ogólnopolskich zawodach, startował w finale mistrzostw świata w Essen. W roku 1977 wyjechał do Chicago i tam odniósł zawodowy sukces. Po kilkunastu latach powrócił do kraju i osiadł nad morzem. W Mikoszewie wybudował pensjonat wczasowy, który prowadził razem z żoną.

Zawsze był uśmiechnięty i uczynny. Lubił z humorem opowiadać o swoim ciekawym życiu, godzinami mógł dyskutować o wydarzeniach w kraju i na świecie, zajmując stanowisko po stronie ludzi uczciwej pracy. W tym co robił był poważny, sumienny, odpowiedzialny i pedantyczny. Pasjonował się sportem i wrażliwie obserwował życie społeczne kraju. Cechowała Go niesamowita pracowitość i konsekwencja w realizacji swoich celów, jak np. w kulturystyce. Był człowiekiem silnym duchem i ciałem, kochającym żonę i dzieci, oraz praktycznym w działaniu i zaradnym życiowo.
(Zbyszek w wieku 19 lat.)

I właśnie o tym oraz jego drodze życiowej, rozmawiałem ze Zbyszkiem w Mikoszewie we wrześniu 2012 roku. (tekst wywiadu pt. „Dużo energii poświeciłem kulturystyce” jest w dziale „Wywiady”, http://www.jwip.pl/readartcle.php?artcle_id=1606 )

Miałem okazję odkryć, jak niezwykłym człowiekiem był Zbyszek. Mieliśmy spotkać się znowu latem. Dla mnie to niewyobrażalne, że już Go nie ma.
Jan Włodarek, 16 kwietnia 2014 r.


Rej.783./Pionierzy -55/2014.04.15/JWIP.PL
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Strog....  z Pionierem, 2004 r.
Strog.... z Pionierem, 2004 r.
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE