Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9281320
osób.
Oni są z nami:
Informacja dla Czytelników JWIP.PL


W moim szerokim programie wyborczym eksponuję problematykę zdrowia i kultury fizycznej w Polsce.

Przez lata obserwowałam studentów nienaturalnie pochylonych nad stołami w salach wykładowych Uniwersytetu Warszawskiego, którzy „pracowali” na późniejsze schorzenia kręgosłupa, czasem zwracałam im uwagę, żeby siedzieli prosto, ale efekty moich uwag w tym zakresie były niestety mizerne, bo przecież oni tych nawyków nabawili się już w szkole podstawowej. Z pewnością doskonałym przykładem do naśladowania dla tych młodych są prezentowani na stronie JWIP.PL naturalni kulturyści – seniorzy, którzy dla zdrowia ćwiczą nadal mimo podeszłego wieku i te ćwiczenia rzeczywiście przynoszą pozytywne efekty.

Uważam, że już najwyższy czas, aby był łatwiejszy dostęp do lekarzy specjalistów dla dzieci i młodzieży, gdyż to właśnie oni w dorosłym życiu będą potrzebować rehabilitacji z powodu wcześniejszych zaniedbań. Siedzenie w szkole, na uczelni, przy komputerze – nie pozwala na kształtowanie poprawnej sylwetki młodej generacji Polaków, potrzebne jest aktywne uprawianie rekreacji fizycznej, gdyż jak to mówi stare powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Przychodnie oraz wszelkiego rodzaju konsultacje, nie tylko rehabilitacyjne, powinny być dostępne dla wszystkich (poczynając od najmłodszych do najstarszych), którzy potrzebują fachowej pomocy w leczeniu nie tylko schorzeń ortopedycznych. Niestety na takie usługi medyczne czeka się obecnie miesiącami, a nawet latami; pozostaje więc droga prywatna, ale trzeba mieć na to znaczne środki finansowe, którymi przecież większość naszego społeczeństwa nie dysponuje.

Uważam ponadto, że niezależnie od modnego w ostatnich latach budowania nowych boisk należy tworzyć rozmaite ośrodki sportowe finansowane głównie przez samorządy, w których i młodzi i starsi mogli by uprawiać za niewielką opłatą np. naturalną kulturystykę i fitness, które przecież sprzyjają kształtowaniu poprawnej sylwetki oraz sprawności fizycznej.

Jestem przekonana, ze nasz rząd powinien poprzez starania o zdrowie młodej generacji Polaków zapobiegać chorobom wieku dojrzałego i starszego. Sytuacja w tym zakresie jest niestety w stanie głębokiej zapaści.

Przedstawiam powyżej rozwinięcie tylko jednej z tez mojego wielowątkowego programu wyborczego.
Helena Cichocka
, październik 2015

JWIP.PL: Prof. Dr hab. Helena Cichocka jest profesorem nauk humanistycznych. Od ukończenia studiów była nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Polonistyki, Instytut Filologii Klasycznej). Aktywnie uczestniczyła w pracach senackich komisji UW: Prawno – Statutowej oraz Ds. Socjalnych i Ochrony Zdrowia. Ponadto w kadencji 2000 - 2005 była członkiem ogólnopolskiej Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej.

Wyróżniała się też w działalności samorządowej. Była radną w Radzie Dzielnicy Śródmieście m. St. Warszawy z ramienia PO w kadencji 2010 – 2014. Była członkiem: Komisji Oświaty, Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych, Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Przeciwdziałania Patologii.
Kandyduje do Sejmu RP z warszawskiej listy Platformy Obywatelskiej.

Od początku istnienia JWIP.PL jest w Zespole tego portalu.
Jan Włodarek. październik 2015
Rej. 840./ Różne -121 /2015.10.15/JWIP.PL


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Elina, 2011
Elina, 2011
J. KOŁTUN Z DZIEWCZĘTAMI, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE