Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10185505
osób.
Oni są z nami:
80 -te urodziny Daniela Pasternaka

(Na zdjęciu Daniel, luty 2016)

W dniu 25 lutego 2016 r. jubileusz 80 –ch urodzin obchodzi Kolega Daniel Pasternak – Członek Zespołu JWIP.PL, który kulturystykę uprawia od ponad pięćdziesięciu lat.

Jubilatowi składamy serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów sportowych.

Daniel Pasternak urodził się na Łotwie, a sport zaczął uprawiać w 1962 roku. Zaczął od podnoszenia ciężarów z wybranymi ćwiczeniami kulturystycznymi. W 1968 roku startował w zawodach kulturystycznych w Kownie (Litwa) plasując się w finale. Rok później zamieszkał w Warszawie. Trenował w „Błyskawicy” i w jej barwach uczestniczył w ogólnopolskich zawodach w Radomiu oraz w nieoficjalnych mistrzostwach Polski w Sopocie. Po wyjeździe na stałe do Szwecji dalej ćwiczył opierając się na metodach Polskiej Szkoły Kulturystyki. Ćwiczył dla siebie, dla zdrowia, ale w ostatnich 10 latach podjął rywalizację z seniorami w kat. master w wyciskaniu sztangi leżąc. Zdobył tytuły mistrza: Szwecji, Europy, wicemistrza Świata. Kilkakrotnie zwyciężał w tej konkurencji w Mistrzostwach Radia Szwecja.

Obecnie ćwiczy 4 razy w tygodniu i dalej imponuje sylwetką i siłą. Na przykład w wyciskaniu sztangi leżąc bez trudu uzyskuje wynik 130 kg i to bez wspomagania odżywkami i bez zastosowania „sprężynującego kostiumu”.

Osobę Dostojnego i Zasłużonego dla kulturystyki Łotwy, Polski i Szwecji przybliżamy w wywiadzie z nim, którego udzielił dla JWIP.PL pt. „Daniel Pasternak – 50 lat z kulturystyką”. Rozmowa ta jest na stronie JWIP.PL w dziale „wywiady”.
Aut. J.W.


Rej.850/Pionierzy - 64 /2016.02.23/JWIP.PL
Aktualizacja 2016, godz. 22:29
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Eliminacje do ME, 1990 r.
Eliminacje do ME, 1990 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE