Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9955436
osób.
Oni są z nami:
Kolejny medal Konstatego Królika. Aut. Jan Włodarek

(Fot. Jan Włodarek, październik 2016 r.)

Konstanty od prawie dziesięciu lat rywalizuje z zawodnikami światowej czołówki w walec na rękę. Jest najlepszym w Polsce w kategorii Senior Grand Master, waga 100 kg. Dotychczas na mistrzostwach Świata, Europy , Polski przeważnie zwyciężał rywali w walce na prawą rękę. Lewą rękę ma nieznacznie słabszą, ale i tak lokuje się wśród najlepszych.

W tym roku ukończył 69 lat i dalej wygrywa. W październiku startując na mistrzostwach Świata (38 World Armwresting Championship) w Błagojewgradzie w Bułgarii, w walce lewą ręką pokonał trzech konkurentów ( startowało 4) i zdobył złoty medal w swojej konkurencji. Zapewnia, że to nie ostatni medal w jego karierze.


Konstanty Królik jest dobrze znany w środowisku warszawskich kulturystów. Pod koniec lat 60 – tych ubiegłego wieku ćwiczył siłowo w Błyskawicy. W następnych latach w Herkulesie, Syrence, a od dwóch lat ponownie w Błyskawicy - systematycznie, trzy razy w tygodniu. Siłą i poziomem walki na rękę imponuje nie tylko młodzieży. Na siłowni jest twardzielem, a w życiu zawodowym przed przejściem na emeryturę był nie mniejszym twardzielem służąc w policji. Łobuzy i „spuchlaki” na anabolikach, nawet teraz omijają go z daleka.

W Błyskawicy, w tym roku podjął się wykonywania społecznej funkcji "rewizora" - czł. statutowej Komisji Rewizyjnej w Ognisku. Spełnia tym samym bardzo ważną misję ściśle związaną z koniecznością odnowy i prawidłowego funkcjonowania tego Ogniska TKKF, jednego z najstarszych w kraju. Czuwa nad finansami wraz z Stanisławem Stysiem - skarbnikiem Zarządu. Dla nich dużym wyzwaniem będzie m.in uściślenie procedur i rygorystyczne wprowadzenie ich w życie w zakresie przyjmowania opłat od ćwiczących i ich prawidłowe rozliczanie.
Ponadto Kostek przyczynia się do eliminowania z Błyskawicy oszustów, handlarzy anabolikami i osób zagrażających ćwiczącym.

Mamy nadzieję, że Konstanty pełniąc wymienioną funkcję w Błyskawicy będzie tak jak dotychczas, skuteczny i twardy w walce o to, aby Błyskawica odzyskała dawny blask, znaczenie i pozytywny wizerunek - chociaż w Warszawie. Konstanty wie, że już w latach 60 –tych mozolnie społecznie budowano prestiż Błyskawicy. Były wówczas sukcesy sportowe i organizacyjne, a na sali kulturystycznej było w nadmiarze ćwiczących, głównie młodzież.
Tego życzymy jemu i pozostałym członkom Komisji Rewizyjnej oraz Zarządu Błyskawicy.
Jan Włodarek, listopad 2016 r.
Rej.867/ Sylwetki -70/2016.11.05./JWIP.PL
Aktualizacja 2016.12.23, godz. 18:40Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Darek  Pacak w Tunezji, 2009 r.
Darek Pacak w Tunezji, 2009 r.
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE