Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10638007
osób.
Oni są z nami:
Smakuje i leczy
Cebulę zaczęto uprawiać prawdobodobnie w Azji Środkowej – do dzisiaj największym jej producentem są Chiny – oraz w północno – zachodniej części Indii, gdzie znano ją już 3000 lat przed naszą erą. To jedna z najstarszych roślin wykorzystywanych przez człowieka.
Do Europy, przez Bliski Wschód, a potem Kretę i Grecję, trafiła za pośrednictwem legionów rzymskich. Dziś stosowana jest głownie w kuchni, ale ma właściwości lecznicze.

Działa bakteriobójczo, antytoksycznie, obniża ciśnienie i poziom cukru we krwi, poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego.
Szczególnie ceniona jako lek przy chorobach gardła i przeziębieniach.
(z art. w"Rzeczpospolita").

Sok z wycisniętej cebuli, przyłożony do nosa, wyleczy z kataru. A okłady z upieczonej i rozdrobnionej cebuli wyleczą trudno gojącą się rany, czyraki i
ropienie.
Nie tylko surowa, ale też duszona i gotowana cebula niweluje niekorzystny wpływ tłuszczu na organizm. Zaś zupa cebulowa na rosole łagodzi skutki nadmiernego spożycia alkocholu. To sprawdzony s[posób francuskich balangowiczów. Cebula obniża poziom złego cholesterolu.
Cebula to bogate w cynk warzywo wygładz skórę, przyspiesza porost włosów, wzmacnia je i upiększa. Działa tez korzystnie na stan paznokci.

Działanie cebuli na nasze zdrowie jest wszechstronne!
(z art. "Królowa cebula", aut. Małgorzata Tańska,tygodnik "Twoje imperium"luty 2006 r.

autor: Rz. ,TI
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Julia Uszakowa, pażdziernik 2010
Julia Uszakowa, pażdziernik 2010
J. KOŁTUN Z DZIEWCZĘTAMI, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Jeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE