Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9955601
osób.
Oni są z nami:
Sterydy
Tyle mówi się o szkodliwości sterydów, a wiadomo, ze są wykorzystywane w medycynie.
Robert Z. z Zakopanego

Stanowczo odradzamy stosowania środków dopingujących w jakiejkolwiek postaci.


Najpopularniejsze są sterydy anaboliczne. Znawcy tematu alarmują, że są one łatwo dostępne w naszych siłowniach i być może przyjmuje nawet dużo ćwiczących.
Sterydy anaboliczne są wykorzystywane w medycynie w celu leczenia chorych w stadium wyniszczenia w różnych jednostkach chorobowych. Przyjmowane w odpowiednich dawkach i pod ścisłą kontrolą lekarską, pozwalają na poprawę stanu zdrowia, przyrost wagi, zwiększenie masy mięśni.
Te cechy zostały wykorzystane w tzw. dopingu. Stosowanie sterydów w celu wzmocnienia efektu treningu siłowego to głupota i niszczenie zdrowia. Paradoksalne, dbający o swój męski wygląd pakier szybko może zostać bezpłodny, ze względu na zmniejszenie jąder i pogorszenie jakości nasienia.

Sterydy są niebezpieczne w każdym wieku, ale szczególnie u bardzo młodych mężczyzn. Wywołane przez nie zmiany mogą być nieodwracalne. Przez wczesne zamykanie nasad kości długich dochodzi do zahamowania wzrostu. Udowodniono ich negatywny wpływ na układ krążenia, wywołują nadciśnienie tętnicze krwi i niekorzystne zmiany w składzie krwi prowadzące do miażdżycy zarostowej tętnic i ryzyka udaru mózgowego.
Bardzo niebezpieczne są zmiany w wątrobie, które mogą doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia, z marskością w przyszłości włącznie.
Nadmierny rozwój gruczołów łojowych w skórze i ich pobudzenie prowadzi do uporczywego trądziku.

Często pomija się negatywny wpływ sterydów na psychikę. Początkowo wywołują poprawę nastroju i stan zwiększonej gotowości do działania. W połączeniu z pewna agresywnością daje to wrażenie „zdrowej, sportowej złości”. Nic bardziej błędnego – to początek trwałych zmian w psychice, które mogą zamieniać się w napady niekontrolowanego gniewu, agresję w stosunku do otoczenia, z czasem depresję i zaburzenia snu. Objawy te nie ustępują po odstawieniu sterydów i mogą wywołać psychiczne uzależnienie podobne do narkotykowego.

(Miesięcznik „Forma”, marzec 2001)

To są straszne fakty . Szkoda chłopców tracących zdrowie. Oni błądzą, tracą rozsądek i nie mają się do kogo udać po ratunek. Kto ich ma ostrzec i uświadomić, że ich droga tzw.faszerowania się prochami w celu szybkiego zdobywania zwałów mięsni, prowadzi do nicości, czyli ich zagłady.


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Elina Gook, 2004
Elina Gook, 2004
JEWGIENIJ KOŁTUN, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE