Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9292260
osób.
Oni są z nami:
Wstrzącający artykul o dopingu. Opr. Ha
W „Gazecie na Nowy Rok”- bezpłatnym dodatku do „Gazety Wyborczej”, 31 grudnia 2007 -1 stycznia 2008 r. ukazał się wstrząsający artykuł Angeliki Kuźniak pt. „Zabijali we mnie Heidi”. Jest to wstrząsająca opowieść o dopingu w byłej NRD. Przytaczam mały fragment z tego artykułu, który na mnie zrobił ogromne wrażenie. Uważam, że z całym artykułem powinien zapoznać się każdy sportowiec, a szczególnie kulturyści, którzy na ogół uważają, że „koks” to ich „paliwo” do budowania zwyrodniałych mięśni i chwilowej siły.

Różowe i niebieskie
Wzmożona synteza białek, gwałtowny przyrost masy, siły i wytrzymałości mięśni, zwiększona produkcja czerwonych krwinek. Tak działają sterydy anaboliczne kluczowe w dopingu
.

Niebieskie tabletki oral turinabolu, o których mówi każda z moich bohaterek, zawierają testosteron, naturalny anabolik. Jenapharm ( firma produkująca ten środek - przyp. red.), swoje tabletki antykoncepcyjne reklamowała hasłem: „ Kobiety ufają naszym hormonom”, nie produkuje ich od 1995 roku.

W 1997 roku amerykańscy naukowcy prowadzą eksperyment na myszach. Jego wyniki objaśnia doktor Hellmut Mahler, specjalista od toksykologii z Instytutu Nauk Kryminalnych i Technicznych z Dusseldorfu – zwierzęta podzielili na trzy grupy: pierwszej nie podawali testosteronu, druga otrzymywała dawkę pięciokrotnie wyższa niż naturalna, trzecia – dwudziestokrotnie wyższą. Eksperyment trwał pół roku. Po roku zdechło 33 procent myszy z drugiej grupy i 52 procent myszy z grupy trzeciej. Głównie w wyniku patologicznych zmian w wątrobie, sercu, płucach (…) Tabletki bywały też różowe – stężenie 1 mg, ale najczęściej stosowano te niebieskie – 5 mg.”

Po przeczytaniu tylko tego fragmentu artykułu można obalić każde stwierdzenie „kulturystycznych ekspertów”, którym opublikowanie swoich porad „przytrafia” się w kulturystycznej gazecie (głównie edycji), że niby można, a nawet należy testosteronem wspomagać rozwój swoich mięśni i siłę.
I tym właśnie domorosłym ekspertom szczególnie polecam zapoznać się dokładnie z artykułem A. Kuźniak. /Opr. Ha, styczeń 2008/.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
20 lat PZK
20 lat PZK
BOGDAN KASZUBA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Jeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE