Oni są z nami:
Puchar „Dziennika Łódzkiego”. Październik 1969 r.
Jak to kiedyś było...
Antoni Kołecki zdobył puchar „Dziennika Łódzkiego”

Celem spopularyzowania kulturystyki w naszym mieście odbyły się ogólnopolskie zawody w wieloboju.
Organizatorem zawodów było Ognisko TKKF „Polesie”. W zawodach brało udział 42 czołowych kulturystów z następujących miast: Warszawy, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Częstochowy, Piotrkowa Tryb. i Łodzi.

Ostateczna klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

Kategoria juniorów poniżej 173 cm wzrostu: 1) Zbigniew Michalak, „Związkowiec” Wrocław –128 pkt.; 2) Roman Józefiak, „Syrenka” Warszawa – 121 pkt.; 3) S.Kułakowski, „Związkowiec” Wrocław –106,5 pkt.

Kategoria juniorów powyżej 173 cm wzrostu: 1) Paweł Przedlacki, „Syrenka” Warszawa- 140,5 pkt.; 2) Bogusław Obszarski, „Piast” Kwidzyn – 116 pkt.; 3) Jan Kozłowski – „Syrenka” Warszawa- 105,5 pkt. Miejsce szóste przypadło w udziale M. Bielasińskiemu „Społem” Łódź.

Kategoria seniorów do 173 cm wzrostu: 1) Wiesław Wnęk, Kraków – 142 pkt.; 2) Stefan Polis, Częstochowa – 139 pkt.; 3) Kazimierz Dogielski, „Społem” Łódź –126,5 pkt. Na miejscu czwartym uplasował się Edward Oracz, „Społem” Łódź.

Kategoria seniorów powyżej 173 cm wzrostu: 1) Jan Włodarek, „Błyskawica” Warszawa – 140,5 pkt.; 2) Stefan Krajewski, „Społem „ Łódź – 129,5 pkt.; 3) Leopold Dzitkowski, Piotrków Tryb. –124 pkt. Piąte miejsce w tej kategorii zdobył Władysław Jagiełło „Społem” Łódź.

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco: pierwsze miejsce i puchar ufundowany przez ZZPPPWOiS w Łodzi zdobyli, trenowani przez Józefa Stelmasiaka, kulturyści z SKS „Społem”, II miejsce Ognisko „Syrenka” Warszawa, III miejsce Ognisko „Błyskawica” Warszawa.

Najlepszy łódzki kulturysta Antoni Kołecki z TKKF „Polesie” z uwagi na kontuzję nie ukończył bojów siłowych i wystąpił tylko w pokazie.
Za występ swój Antoni. Kołecki zdobył puchar ufundowany przez redakcję „Dziennika Łódzkiego” dla najpopularniejszego kulturysty.

W konkurencjach siłowych wchodzących w skład wieloboju kulturystycznego najlepszym okazał się Kazimierz Dogielski, który zdobył nagrodę ufundowaną przez Zakłady Odzieży Sportowej.
Organizator tej ciekawej imprezy, prezes Ogniska TKKF „Polesie” – Wł. Juszczak, zadeklarował się do organizacji corocznych spotkań kulturystów Polski w Łodzi.
(Autor: An., z archiwum Jana Włodarka, wstawiono 22 lutego2009 r. ).
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.