Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9747172
osób.
Oni są z nami:
Najlepsza proteina. Autor: Henryk Jasiak
Proteina, jak wiadomo, jest podstawowym składnikiem pożywienia, który ma istotny wpływ na budowę masy mięśniowej. Chcąc zaopatrzyć organizm w odpowiednią ilość proteiny uwzględniamy w diecie, mięso, drób, jaja itd. Tymczasem okazuje się, że bardzo bogatym źródłem proteiny są różne odmiany orzechów. Poza tym orzechy zawierają jeszcze fosfor, magnez, żelazo i wapno, a więc również bardzo pożądane składniki kulturystycznej diety.

Proteina w orzechach jest pochodzenia roślinnego, a więc ma mniej aminokwasów zasadniczych niż proteina zwierzęca. Jest jej jednak bardo dużo. I tak np. w 30 dkg mięsa lub kurczaka jest ok. 44 g proteiny, natomiast w tej samej ilości orzechów aż 60 g proteiny. Ponieważ jednak proteina roślinna nie ma wszystkich zasadniczych aminokwasów, których potrzebuje organizm, trzeba je uzupełniać przez spożywanie proteiny zwierzęcej. Dlatego należy spożywać orzechy łącznie z mlekiem lub kaszą i wtedy dostarczamy organizmowi pełnowartościowej proteiny.

Orzechy wszelkiego rodzaju są pożywieniem wysokokalorycznym, a z uwagi na to, że są sycące, nadają się do spożywania między zasadniczymi posiłkami. Ważne jest również to, że orzechy są niezwykle bogatym źródłem zasadniczych kwasów tłuszczowych, które dostarczają organizmowi bezpośredniego wielu energii. Na przykład aż 60% zapotrzebowania mięśnia sercowego na energię pochodzi z zasadniczych kwasów tłuszczowych, których najwięcej znajduje się w migdałach i orzechach. Kwasy te są również niezbędne dla zdrowych oczu i skóry.

Orzech (laskowy, włoski, fistaszki) należy jeść w stanie surowym, gdyż zawierają one wówczas bardzo mało soli.

(Ze zbioru Henryka Jasiaka (+2008), wybrał: Jan Włodarek, 18 lutego 2009 r.).
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Wieski, Andrzej i Janek, 2008 r.
Wieski, Andrzej i Janek, 2008 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE