Strona G³ówna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjêæ

PIONIERZY

Kontakt
Artyku³y:
Jan W³odarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
O¶rodki
RÓ¯NE
Statystyka
Odwiedzi³o nas:
9999790
osób.
Oni s± z nami:
Na Forum M³odych. Autor: Marcin Matczak
Nowa prezentacja programu treningowego!

25 lutego 2009 r. wystartowa³a Nowa Prezentacja programu treningowego.
Program, prezentuje Mateuusz1991. Recenzentem i prowadz±cym Dyskusjê jest Marmat. Tradycyjnie Przezentacja potrwa 3 pe³ne tygodnie (21 dni) do 18 marca. Zapraszamy do aktywnego udzia³u w Dyskusji!

Podczas ostatniej, bardzo interesuj±cej Prezentacji pojawi³y siê nastêpuj±ce wypowiedzi:


- Marmat napisa³: „Jak wygl±da u Pana wykonywanie pojedyñczej serii?(...)”
- Piotrowski napisa³: „(...) faza W (wytrzyma³o¶æ, 15-20 powtórzeñ w serii) ruchy szybkie bez zatrzymywania z uwagi na liczbê powtórzeñ (bardzo trudno zrobiæ bardzo powoli 20 powtórzeñ ze ¶rednim ciê¿arem), ruch pozytywny i negatywny podobne tempo do¶æ szybkie faza S (si³a, 5 powtórzeñ w serii) ruchy wolne dok³adne z uwagi na ryzyko kontuzji, z zatrzymaniem na 2 sekundy w napiêciu, ruch negatywny nieco wolniejszy
faza M (masa, 8-12 powtórzeñ) ruchy ¶rednio wolne z zatrzymaniem na 2 sekundy w napiêciu, ruch negatywny nieco wolniejszy (...)”

Oto wypowiedzi, które pad³y w temacie „Nasze æwiczenia i trening”:
-Marmat
napisa³: „(...)Narazie wykonujê przysiady w sposób klasyczny - ze sztang± na karku. Muszê siê przyznaæ, ¿e coraz mniej problemów technicznych mi one sprawiaj± - tzn. przy przerzucaniu sztangi za g³owê przed rozpoczêciem serii i w odwrotnym kierunku po jej zakoñczeniu.”
Piotrowski napisa³: „(...)przysiady ze sztangielkami tak¿e robiê, fajne æwiczenie i mniej obci±¿a krêgos³up ni¿ sztanga (przynajmniej takie mam wra¿enia), za to ramiona i barki trochê pracuj±. Polecam, tak¿e w wersji z wykrokiem do przodu.”
-Davies napisa³: „Mi z kolei odpowiada wstêpowanie ze sztangielkami/sztang± na skrzyniê.
W zale¿no¶æ od wysoko¶ci skrzyni/stopnia pracuj± inne miê¶nie.
¦wietnie wzmacnia nogi, nie obci±¿a tak krêgos³upa, a i daje niez³y wycisk jak chcemy zrobiæ wiêcej powtórzeñ np. przy odchudzaniu (...)”.
- W³odarek napisa³: „Jako urozmaicenie æwiczeñ nóg. proponujê co ni¿ej na rysunku.
Prezentowane æwiczenie w zasadzie zawiera wszystkie elementy techniki przysiadu opisane tu przez Szanownych (...)”

Na FORUM JWIP. PL ” poruszamy te¿ wiele innych, nie mniej ciekawych w±tków i tematów.
Na przyk³ad w temacie „MOTYWACJA”, Jan W³odarek napisa³:
Przegl±daj±c, który¶ raz, ksi±¿kê „ABC M³odego Si³acza” napisan± dla m³odzie¿y przez Stanis³awa Zakrzewskiego, zwróci³em uwagê na rozdzia³ „Rozwijamy si³ê woli”. W nim jest „Stal hartuje siê w ogniu” ( w II wydaniu z 1966 roku jest on na str. 63).
Jest tam o tym, ¿e „d³ugo trzeba kszta³towaæ charakter, ale w³o¿ona praca procentuje wielokrotnie w sporcie i poza sportem, bo pewne warto¶ci z sali æwiczeñ czy boiska wnosi siê w ¿ycie”.
Dzi¶ to zdumiewa, bo kto obecnie z pisz±cych o kulturystyce o tym g³osi?
Szczególnie jest wa¿ne „poza sportem”, obecnie niedostrzegane w kolorowych pisemkach dla kulturystów.
Wracaj±c do kszta³towania woli, p. Stanis³aw sugeruje jak pracowaæ nad sob±. I to dla dzisiejszej m³odzie¿y mo¿e byæ szok, gdy¿ to jasne, zrozumiale i wykonalne! (…)

Zacytuje jeszcze „sugestie nr 4".
Odwa¿ siê i zdecyduj siê na to, by popracowaæ nad sob±. Wyznacz sobie jakie¶ terminy do wykonania pierwszego zadania, a je¶li uzyskasz zwyciêstwo nad samym sob± ( to zwyciêstwo jest najcenniejsze), d±¿ do drugiego, trzeciego, dziesi±tego. Zmienisz siê wtedy ca³kowicie. Staniesz siê innym cz³owiekiem: z silnymi miê¶niami i… silnym charakterem. A takich ludzi pragnêliby¶my mieæ jak najwiêcej.

Mo¿na zapytaæ, o co tu chodzi, co ma obecna kulturystyka do tych sugestii? Przecie¿ w wiêkszo¶ci si³owni najwa¿niejsze jest to, aby¶ zap³aci³ za karnet i kupiæ kila puszek odzywek i mo¿esz ju¿ nie przychodziæ na zajêcia. Czy kto¶ powie Ci jak masz postêpowaæ, aby staæ siê cz³owiekiem z silnym charakterem? Odpowiedz jest oczywista, bo od lat w kolorowych pisemkach jedyn± motywacj± jest mrzonka ze mo¿e kiedy¶ staniesz siê miê¶niakiem o wymiarach Mr Olympia, lub naszego troszkê l¿ejszego. Oczywi¶cie to bzdury, ale dla m³odego cz³owieka to ju¿ wizja, ale do czasu jak zacznie sam dostrzegaæ, ze to droga w dó³.

Mamy tu temat „motywacja” mo¿e wiec warto przeczytaæ, chocia¿ jak±¶ KSI¡ZKÊ Stanis³awa Zakrzewskiego z lat 60 lub70., aby zrozumieæ, ze tylko d¼wiganie ¿elastwa i budowanie farmaceutycznej masy to beznadziejna przysz³o¶æ. Nielicznym udaje siê, ale do czasu!(…)
Zapraszamy do czynnego udzia³u w ¿yciu Forum JWiP.pl !
Marcin Matczak
, 25 lutego 2009 r.

Nie nale¿y rozpoczynaæ treningu si³owego pod wp³ywem ¶rodków dopinguj±cych i odurzaj±cych. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i æwiczeñ nale¿y siê skonsultowaæ z lekarzem. Autorzy i w³a¶ciciel strony JWIP.PL nie ponosz± jakiejkolwiek odpowiedzialno¶ci za skutki dzia³añ wynikaj±cych bezpo¶rednio lub po¶rednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artyku³y
Skutki koronawiru...
¦wiêta Wielkiej ...
Zmar³ nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak j±dra choroba...
Flesz
Jan Rozmarynowski (1962 r.)
Jan Rozmarynowski (1962 r.)
JAK TO BY£O KIEDY¦...
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Je¿eli na tej stronie widzisz b³±d, napisz do nas.

Jan W³odarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | O¶rodki | RÓ¯NE