Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9295539
osób.
Oni są z nami:
Błędne koło. Autor: Sławomir Thomas Filipowicz

(Na zdjęciu Kal Szkalak, w połowie lat 80. zakończył karierę w sposób podobny, jak Michalik)

TV Discovery Channel wyemitował film dokumentalny pt "The Man Whose Arms Exploded" o człowieku, którego ramiona wybuchły. Negatywnym bohaterem filmu jest facet w wieku 37 lat, który dzięki anabolikom rozbudował, raczej napompował swoje bicepsy do obwodu 70 cm. One wyglądają koszmarnie, wręcz groteskowo.

Historia życia "koksiarza" wiąże się z anabolikami, które doprowadziły go do choroby umysłowej. Ciągle było mu mało, swoje ramiona uważał za cieniutkie witki, więc sterydy wstrzykiwał w bicepsy 3 razy dziennie. Teraz jest wrakiem człowieka, ledwo żyje. Wątroba, nerki najadają się tylko do wymiany.

W tym filmie jest też wypowiedź Amerykanina Steve Michalika Mr. Universe z 1975 roku. Do tego swojego największego osiągnięcia w kulturystyce nie używał sterydów, ale żeby moc konkurować ze światową czołówką, nie miał wyboru. Zaczął używać anaboliki i to przez następne 10 lat. W tej chwili ma 58 lat, a wygląda jak stary, styrany człowiek, grubo po 70. Przygoda kulturystyczna zrujnowała mu zdrowie.Za sobą ma już przeszczep wątroby, dwa zawały serca i wylew krwi do mózgu. Przeżył i teraz powoli poruszając się po siłowni, której jest właścicielem wypatruje "koksiarzy".
-Jeśli takiego zobaczę, to natychmiast polecam wykopać gościa z mojego klubu- powiedział stary mistrz.


Morał z tej smutnej opowiastki może być i taki: - wstrząsające objawy stosowania anabolików przez czempionów światowej kulturystyki ujawniane są publicznie dopiero po latach, a w międzyczasie inni konkurują i łykają świństwo po to, aby dojść do monstrualnego umięśnienia i mieć szansę na zwycięstwo w zawodach.
Autor: Sławomir Thomas Filipowicz
, 2006 r.


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Partnerzy treningowi, 1963 r.
Partnerzy treningowi, 1963 r.
JAK TO BYŁO KIEDYŚ...
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE