Strona G³ówna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjêæ

PIONIERZY

Kontakt
Artyku³y:
Jan W³odarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
O¶rodki
RÓ¯NE
Statystyka
Odwiedzi³o nas:
10489673
osób.
Oni s± z nami:
Przeciw przerostom miê¶ni. Autor: Marcin Matczak

(Na zdjêciu Glenn Bishop, z "Classic Bodybuilder of the Golden Era" , fot. Bruce of LA).

Przedstawiamy postaæ nietuzinkow±, a jednak ma³o znan±. Glenn Bishop – bo o nim mowa, z zawodu lekarz chirurg jednak¿e nigdy o s³awê w Hollywood nie zabiega³, a mia³ ku temu podstawy, gdy¿ by³ jednym z najpiêkniej zbudowanych mê¿czyzn w Ameryce lat 50.

Od dziecka by³ wysportowany, niestety w dzieciñstwie spotka³o go nieszczê¶cie. Dosta³ przepukliny. To go nie za³ama³o, wzmacnia³ miê¶nie brzucha, gdy¿ pragn±³ uprawiaæ sport przez ca³y czas. Specjalizowa³ siê w akrobatyce. Jak bardzo potrzebna w tym sporcie si³a i wytrenowanie ka¿dy wie. 14-letni Glenn przyst±pi³ do æwiczeñ si³owych i nie tylko wzmocni³ siê osi±gaj±c trzycyfrowe wyniki si³owe, ale i rozwin±³ bardzo estetyczn± sylwetkê, która budzi³a podziw rze¼biarzy! Na konkursach zajmowa³ zawsze miejsca na podium, ale nigdy nie wygra³. Niestety w dwóch najwa¿niejszych konkursach ówczesnej Ameryki nie odniós³ sukcesu. Sêdziowie woleli jednak zawodników bardziej masywnych.


Trend ten niestety jak widaæ utrzyma³ siê przez ponad pó³ wieku. Dzi¶ wygrywa tylko ten kto jest najwiêkszy. W tamtych czasach pó³metrowy biceps by³ traktowany jako przerost. Dzi¶ w konkursie Mr Olympia taki biceps dobrze mieæ w granicach ponad 55 cm. Jego wzrost zasilany oczywi¶cie pigu³ami. Taki wielki miêsieñ budzi podziw piej±cych nad jego wielko¶ci± zwolenników masy przez du¿e M. Oni, z rozdziawion± gêb± zapatrzeni ¶lepo w „naæpanych” koksem idoli wydaj± ka¿dy grosz na ró¿ne cudeñka powoduj±ce sztuczny wzrost. Wa¿ne, by by³y najlepsze, najbardziej skuteczne, a przy okazji z kolorowej puszeczki, bo ona cieszy oko, gdy¿ na niej zdjêcie pr꿱cego zwa³y miê¶ni. Bo wielkie bicepsy dzi¶ s± „trendy” w sporcie napinania miê¶ni, ale czy aby na pewno przydatne?

Wiedzia³ o tym Glenn Bishop i kulturystyce po¶wiêca³ tylko 3 dni w tygodniu, æwicz±c systemem Full Body (wy³±cznie æwiczenia z³o¿one), a co najmniej dwa pozosta³e dni po¶wiêca³ sportom ogólnorozwojowym. Du¿o spacerowa³, biega³, gra³ w ró¿ne gry zespo³owe. Po prostu rusza³ siê jak najwiêcej korzystaj±c z ka¿dej chwili na ¶wie¿ym powietrzu. Patrz±c na jego sylwetkê potwierdzamy – ¿e to jedyny i najs³uszniejszy kierunek w kulturystyce, odwo³uj±c siê równie¿ do Spu¶cizny Stanis³awa Zakrzewskiego.

Zapraszam do dzia³u „SYLWETKI”, tam mo¿na przeczytaæ artyku³ pt. „Idea³ milionów – sportowiec kulturysta” opublikowany w „Sporcie dla Wszystkich” przez Stanis³awa Zakrzewskiego. Dla w±tpi±cych w sens naturalnej, zdrowej i estetycznej kulturystyki bez przerostów – jest to lektura obowi±zkowa. Pozostali te¿ nie s± z niej zwolnieni, bo warto wiedzieæ wiêcej, prawda?
Autor: Marcin Matczak
.20 marca 2009 r.
Nie nale¿y rozpoczynaæ treningu si³owego pod wp³ywem ¶rodków dopinguj±cych i odurzaj±cych. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i æwiczeñ nale¿y siê skonsultowaæ z lekarzem. Autorzy i w³a¶ciciel strony JWIP.PL nie ponosz± jakiejkolwiek odpowiedzialno¶ci za skutki dzia³añ wynikaj±cych bezpo¶rednio lub po¶rednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artyku³y
Skutki koronawiru...
¦wiêta Wielkiej ...
Zmar³ nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak j±dra choroba...
Flesz
 Wzgórze  Wydmy £±ckiej, 2008 r. j
Wzgórze Wydmy £±ckiej, 2008 r. j
BOGDAN KASZUBA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Je¿eli na tej stronie widzisz b³±d, napisz do nas.

Jan W³odarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | O¶rodki | RÓ¯NE