Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9963318
osób.
Oni są z nami:
Sylwetka - Olev Annus. Opr. J.W.

międzynarodowych zawodach w Pabianicach (Polska) w 1980 r. Olev Annus by prawdziwą rewelacją. Odniósł bezapelacyjne zwycięstwo nad rywalami, imponując przede wszystkim fantastycznym umięśnieniem i rzeźbą ciała.
Obecnie wielu fachowców zalicza tego 29 letniego Estończyka z Tallina do ścisłej światowej czołówki kulturystów.


Annus jest od wielu lat najbardziej znanym i popularnym kulturystą w ZSRR.
Z kulturystyką zetknął się w 1967 roku, głownie z skąpych informacji zamieszczanych w sportowych czasopismach estońskich prze znanego wówczas entuzjastę tej dyscypliny, Erwina Lieberta. Olev Annus zaczynał swoją karierę sportową od zapasów. W dyscyplinie tej odniósł sporo sukcesów jako junior i wróżono mu dużą przyszłość.

W kulturystyce niemal od początku postanowił sobie, że zostanie mistrzem tego sportu. Nie miał prawdziwego trenera, ćwiczył według wskazówek z estońskiej gazety sportowej i szybko czynił postępy. Po kilku latach treningu, w roku 1973 zdobył tytuł mistrza Estonii, a dwa lata później – mistrza ZSRR w wadze ciężkiej i wszechkategorii. Później zdobył kilkakrotnie mistrzowskie tytuły ZSRR, Estonii i Litwy. Zwyciężył również w Polsce i na Węgrzech.

Ten znakomity kulturysta estoński wzoruje się na metodach najlepszych mistrzów światowej kulturystyki, m.in. Zane, Schwarzeneggera, Columbu. Ich metody zawsze przystosowywał do własnych możliwości i wymagań organizmu. Na przykład jeden tydzień wykonywał ćwiczenia z dużym obciążeniem, następny tydzień mieszanymi metodami, ale z małymi ciężarami.

Stosował również trening ogólnorozwojowy. Zawsze na półtora miesiąca przed zawodami dwa razy w tygodniu biega 3 kilometry w terenie lub jeździ w szybkim tempie 20 – 30 kilometrów na rowerze. Daje mu to wytrzymałość i pozwala na dodatkowe spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej.

A oto dane antropometryczne Annusa: wzrost 179 cm, waga 102 kg, obwód bicepsu – 52 cm, klatka piersiowa – 136 cm, uda – 70 cm, łydki – 47 cm.
Jego główne atuty to dobre proporcje ciała, duża masz mięśniowa i fantastyczna rzeźba.
W mistrzostwach Europy czy świata zapewne byłby groźnym rywalem dla najlepszych kulturystów (opracowanie 1981 r.).

Przepowiednia ta po kilku latach urzeczywistniła się. Olev Annus zwyciężał w mistrzostwach Europy i Świata federacji IFBB, później odnosił sukcesy w mistrzowskich zawodach federacji NABBA, reprezentując Finlandię.
Opr.J.W.2001.
Rej.621./Sylwetki - 51/2012.10.01/JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.10.01, godz.21:40Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Zwiedzanie warszawskich  siłowni, 2009 r.
Zwiedzanie warszawskich siłowni, 2009 r.
BOGDAN KASZUBA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE