Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6454007
osób.
Oni są z nami:
Album - Informacje
Album: Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
STANISŁAW ZAKRZEWSKI - OJCIEC POLSKIEJ KULTURYSTYKI

To, że kulturystyka, jako system treningu siłowego została przeszczepiona na polski grunt, jest wyłączną zasługą magistra Stanisława Zakrzewskiego, który w 1957 roku, w kierowanym przez siebie czasopiśmie SPORT DLA WSZYSTKICH, zaczął lansować nową formę kultury fizycznej. Ona od razu zadomowiła się w Polsce na dobre, choć przyjęła inne zasady niż kulturystyka szpanerską na Zachodzie. Stoczono o nią wiele sporów, przy okazji również samą nazwę kulturystyka, ale została.

Stanisław Zakrzewski stworzył tzw. polski model kulturystyki, charakteryzujący się wszechstronnością ćwiczeń i włączeniem szeregu elementów z treningu np. lekkoatletów, ciężarowców, gimnastyków. Obok rozwijania siły, mięśni i sprawności fizycznej Redaktor nakłaniał do rozwijania kultury ogólnej, czerpiąc z dóbr kultury oraz kontaktów z ludźmi i wszystko to, co najlepsze, co wzbogacić może osobowość.

Właśnie taką kulturystyką zainteresowała się młodzież. Kulturystka wkrótce stała się masowym ruchem, na czele, którego był Redaktor, a wspomagało go liczne grono Jego sportowych wychowanków.

To Stanisławowi Zakrzewskiemu kulturystyka zawdzięcza głównie swój rozwój i popularność. Szkoda jednak, ze o tym zapomnieli współcześni animatorzy kulturystyki, widzącej w niej źródło własnego dochodu.

W tym albumie prezentujemy zdjęcia Twórcy naszej kulturystyki, większość z nich nie była publikowana. Systematycznie będziemy powiększać ten zbiór, o zdjęcia ilustrujące działalność Stanisława Zakrzewskiego na rzecz polskiej kultury fizycznej.
Jego dokonania przedstawiamy w licznych artykułach tematycznych: sylwetki, historia, Jan Włodarek, porady, trening.

UWAGA! Fotografie chronione prawem autorskim. kopiowanie, rozpowszechnianie obrazów lub jakiejkolwiek ich części, wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Jana Włodarka.


Każde zdjęcie umieszczone w galerii JWIP.PL, tak jak artykuł podlega ochronie przewidzianej ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Korzystanie z nich i wstawianie ich na innych portalach internetowy jest możliwe tylko na zasadach określonych przez posiadacza majątkowych praw autorskich.
Oznacza to, ze zdjęcie JWIP.PL można wykorzystywać wyłącznie w sposób, na jaki zgodzi się pisemnie właściciel lub administrator jego prawa. W tym przypadku tylko JWIP.PL.
Ostatnio daje się zauważyć przypadki kopiowania naszych zdjęć i wstawiania ich na komercyjnych portalach kulturystycznych. Ostrzegamy, że będziemy podawać sprawców przywłaszczania sobie naszych zdjęć, jak również tych udostępnionych nam przez osoby współpracujące społecznie z JWIP.PL .
W śród kradnących są m.in. moderatorzy z innych portali, tacy, którzy bez naszego zezwolenia kopiują wstawiając nasze zdjęcia na swoich, przeważnie forach, zamazują naniesiony na nich napis JWIP.PL.
Takie postępowanie w świetle prawa traktowane jest tak samo, jak kradzież poprzez włożenie ręki do cudzej kieszeni i zabranie stamtąd portfela.
Osoba kopiująca nasze zdjęcia artykuły itp. bez zezwolenia i wstawiająca je na innym portalu narażona jest na proces sądowy i na zapłacenie odszkodowania w wysokości trzykrotności średniego miesięcznego wynagrodzenia.
A przecież wystarczy poprosić o zgodę.
Ilość zdjęć: 34
Ostatnie zdjęcie dodane przez dnia 17 marca 2016
Album
Albumy Zdjęć > Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
Rok 1934

bydgoszcz_1935_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 4376

Paryż 1971 r.

1971paryz2_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2684

Rok 1934

gniez_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3196

Rok 1935

zakrzewskix_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2945

Rok 1936

poloniab_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2858

Sieraków, 1939 r.

seirakow1939_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3112

RAZ DWA TRZY... 1939 r.

raz_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2868

Rok 1947

sdw761x_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2966

Rok 1949

1949x_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2994

Sopot 1960

sopot60_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3294

I mistrzostwa Warszawy, 1961 r.

1961_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2969

Okazałe zawody 1961 r.

stanislaw1961x_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2851

Strona 1 z 3 1 2 3 >
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Mecz juniorów, 1973 r.
Mecz juniorów, 1973 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE