Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9959001
osób.
Oni są z nami:
Zdjęcie
Albumy Zdjęć > JAK TO BYŁO KIEDYŚ... > Pożegnanie z Syberią, 1969 r. Tiumień, Rosja << >>
.jpg
Kulturyści warszawskiej Błyskawicy, uczestnicy Mistrzostw Syberii w Kulturystyce (29-30 marzec 1969 r.), żegnani na tiumieńskim lotnisku przez organizatorów tej mistrzowskiej imprezy.
Od lewej: Jewgenij Kołtun, Krzysztof Polubiec, Olga Koratajewa, Jacek Puściński, Nina Łukianowa, Jan Włodarek, klęczy Wiesław Szydłowski.
Pożegnalne kulturystów warszawskiej Błyskawicy z organizatorami Syberyjskich Mistrzostw Kulturystów utrwalone na zdjęciu zostało opublikowane w rosyjskich gazetach dwa dni po tych zawodach. Kilka miesięcy temu, czyli po 37 latach to samo zdjęcie ukazało się w książce upamiętniającej 40 lat działalności Syberyjskiego Klubu Kulturystycznego Antey Tiumeń, a dziś kopię tego zdjęcia przysłał nam Jewgienij Kołtun, sprawiając tym duża przyjemność.


W syberyjskich zawodach startowało ponad 70 zawodników rywalizujących w 3 kategoriach: jedna juniorów i dwie seniorów, podzielonych wg wzrostu. Zawodnicy reprezentowali m.in. miasta: Tiumeń, Omsk, Chaborowsk, Tomsk, Swierdłowsk, Wilno, Kowno. W dwóch kategoriach zwyciężyli Polacy: Sławomir Filipowicz w juniorach. Mnie również dopisało szczęście i wygrałem w kategorii seniorów wyższych.
Były to zawody znakomicie przeprowadzone i z niespotykaną na owe czasy oprawą.
W tym miejscu muszę odnotować, że reprezentacja Błyskawicy, której kierownikiem był Stanisław Zakrzewski była pierwszą ekipą zagraniczną w tym regionie kraju, co ma historyczne znaczenie nie tylko dla Błyskawicy.
W czasie tych zawodów zrodzły się trwałe przyjaźnie, które przetrwały do dziś.

Fot.: z arch. J.Koltuna, dodane 20 listopada 2007 r.


Pożegnanie z Syberią, 1969 r. Tiumień, Rosja
<< >>

Komentarzy: 1
Obejrzano: 4809
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Pozdrowienia z Syberii, 2009 r.
Pozdrowienia z Syberii, 2009 r.
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE