Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9959246
osób.
Oni są z nami:
Zdjęcie
Albumy Zdjęć > Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972) > Biblioteka Stanisława Zakrzewskiego, 2009 r. << >>
2biblioteka.jpg
Odrębnym rozdziałem w biografii Stanisława Zakrzewskiego jest dziennikarstwo i praca publicystyczna. Już w latach trzydziestych pisywał do sportowych czasopism: "Raz,Dwa, Trzy", "Ilustrowanego Kuriera Codziennego ","Stadionu" oraz do " Tygodnika Sportowego".
Po wojnie został pierwszym szefem utworzonego "Sportowca". Uruchomił " Lekką Atletykę" i "Koło Sportowe " , które przekształcił w "Sport dla Wszystkich", Od początku istnienia tego legendarnego czasopisma aż do 1966 r. był w nim redaktorem naczelnym. Później pracował w różnych redakcjach sportowych, ostatnio w miesięczniku "Żagle" na stanowisku sekretarza.
Rozległą wiedzę zdobywał przez lata praktyki oraz literaturę, głównie anglojęzyczną. W domu miał ponad 3 tys książek w różnych językach, a czytał w 8 językach. Hojnie dzielił się swoją przeogromną wiedzą. Napisał setki artykułów i ponad 20 książek z zakresu historii sportu oraz ćwiczeń siłowych i kulturystyki. Ich łączny nakład wyniósł ponad milion egzemplarzy.

Z kulturystyką zetknął się w czasopismach zagranicznych, szczególnie angielskich, jak również i w kontaktach bezpośrednich. Było to w latach 50. przy okazji pobytu w Polsce grupy amerykańskich ciężarowców, wśród których byli znakomici kulturyści, jak np. Tomy Konno. Opiekował się nimi Bob Hoffman - dziennikarz, wydawca czasopism kulturystycznych, multimilioner oraz były ciężarowiec i kulturysta.
(Z artykułu: " Stanisław Zakrzewski - Twórca Polskiej Kulturystyki " aut. Jan Włodarek).

Na zdjęciu pokój w którym pracował Stanisław Zakrzewski i jego zbiory: książki i oprawione roczniki czasopism sportowych, również z zakresu kulturystyki.

Fot. Jan Włodarek, dodana 29 sierpnia 2009 r.


Biblioteka Stanisława Zakrzewskiego, 2009 r.
<< >>

Komentarzy: 0
Obejrzano: 4208
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Republika Południowej Afryki – Mozambik
Republika Południowej Afryki – Mozambik
DARIUSZ PACAK PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE